Meta name generator content Joomla

205

Від автора: вітаю Вас, дорогий друже. Як правило, вміст метатегів сайту, разом з підключаються стандартними стилями та скриптами, формується в ядрі CMS Joomla, що призводить до того, що у вихідному коді з’являється не зовсім бажаний тег Meta name generator, в атрибуті content, якого міститься інформація про Joomla. З цього, в даній статті я покажу, як прибрати даний тег, або змінити його значення.

Хотів би сказати, що, наявність метатега “generator”, в CMS Joomla, досить відомий факт, і як пишуть практично по всіх статтях інтернету, або постах форумів – “даний тег необхідно прибрати, так як це серйозний пролом в безпеці сайту”. При цьому досвідчений розробник не буде панікувати і якщо це необхідно, досить швидко позбутися від нього, або ж змінить його стандартне значення. Але новачків, подібні заяви можуть поставити в тупик і навіть налякати. В наслідок чого, вони відкривають перший-ліпший пошуковик і починають вводити запити, приблизно ось такого виду “Meta name generator content Joomla як прибрати”.

Тому, для початку, давайте розберемося, навіщо потрібен тег meta, зі значенням атрибута content — «generator». Отже, мета-тег Generator – це інформаційний тег, в якому, як правило, зазначається інформація про те, на якій платформі реалізований той чи інший сайт. Хоча, за великим рахунком, ніхто не забороняє вказати і назва всього сайту в цілому. Але, що стосується CMS Joomla, то в даному тезі, якраз описується її назва. Переконатися в цьому досить просто, необхідно відкрити вихідний код користувача частини сайту.

Meta name generator content Joomla

Як Ви бачите, дійсно meta generator в Joomla формується за замовчуванням. І чим же він поганий? Можете запитати Ви. Головний недолік, вмісту тега – це те, що в ньому прописано назва використовуваної CMS, і її версія. Відповідно дану інформацію може використати зловмисник для злому Вашого сайту, за вразливостей певної версії. Тому бажано, стандартну інформацію метатега “Generator” змінити, або взагалі його видалити. Хоча, звичайно, цим Ви не зробите сайт невразливим перед хакерами, але все ж – це маленький крок до підвищення його безпеки. Показ версії CMS, можна відключити в глобальних налаштуваннях сайту.

Meta name generator content Joomla

Але інформація про назву системи управління все ж залишається. Тепер давайте розглянемо способи вирішення описаної вище проблеми. Важливе зауваження! Настійно рекомендую, перед виконанням наступних маніпуляцій, створити резервну копію Вашого сайту. Бо якщо буде допущена помилка в одному з файлів – це призведе до повної непрацездатності сайту і відповідно пошук та її усунення, може виявитися нелегким завданням.

Спосіб 1. Видалення тега в ручну

Видалити метатег “Generator”, ми можемо вручну з певного файлу. Тому переходимо в папку, в яку встановлена CMS Joomla і відкриваємо файл head.php за адресою /libraries/joomla/document/html/renderer. Далі знаходимо наступну рядок.

Meta name generator content Joomla

Закомментіруем її і збережемо зміни. Тепер давайте подивимося вихідний код користувача частини.

Meta name generator content Joomla

Як бачите, не бажаного тега, більше немає.

Спосіб 2. Ручне зміна тега

Використовуючи вищевказаний спосіб, ми можемо не закоментувати, а прописати власне значення для тега ‘Generator’.

Meta name generator content Joomla

Після збереження змін, у вихідному коді ми побачимо наступне.

Meta name generator content Joomla

Спосіб 3. Використання методу setGenerator()

На мій погляд, цей спосіб найбільш зручний, оскільки дозволяє, або взагалі видалити не бажаний тег, або змінити його значення. Отже, відкриваємо файл index.php, який міститься у папці з активним шаблоном CMS (нагадаю, що шаблони розташовуються каталозі templates). Потім викликаємо на виконання метод setGenerator (даний метод викликаємо після перевірки існування системної константи ‘_JEXEC’).

$this->setGenerator(“);

Якщо в якості першого параметра передати довільну рядок ($this->setGenerator(‘hello’)), то вона буде використовуватися в якості значення тега. Якщо ж передати – порожній рядок, то метатег буде видалено.

Спосіб 4. Використання розширення ByeByeGenerator

І останній спосіб – використання плагіна ByeByeGenerator.

Meta name generator content Joomla

Після завантаження та установки даного розширення, переходимо в менеджер плагінів, для його налаштування.

Meta name generator content Joomla

Опублікуємо даний плагін, і в налаштуванні “Generator”, виберемо пункт “Remove”, тобто видалення не бажаного тега. Далі перевіримо результат – і, як і слід було очікувати, метатег видалено. Так само в налаштуванні “Generator”, Ви можете вибрати параметр “Custom”, тобто відображення довільної рядки у якості значення тега, яку необхідно додати в текстове поле нижче.

Ось власне і всі основні способи видалення meta generator для Joomla. Використовуйте найбільш зручний для Вас. Якщо бажаєте вивчити CMS Joomla більш докладно, Вам буде корисний курс Joomla-Майстер. З нуля до преміум шаблону. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!