Ливарне виробництво samsung потроїть потужності до 2026 року

28

реклама

У четвер samsung заявила, що її ливарне виробництво потроїть виробничі потужності до 2026 року, щоб задовольнити постійно зростаючий попит на чіпи. Для цього samsung foundry побудує як мінімум одну нову фабрику, а також розширить потужності існуючих. Цей крок зробить samsung foundry значно більш конкурентоспроможним як у порівнянні з існуючими виробниками напівпровідників, такими як tsmc, так і з новачком, intel foundry services.

” ми плануємо збільшити наші потужності приблизно в три рази до 2026 року, щоб максимально задовольнити потреби клієнтів за рахунок розширення потужностей в пхентхеку, а також розглянемо можливість відкриття нового заводу в сша», – сказав виконавчий директор samsung хан син хун в ході телефонної конференції по доходах компанії, повідомляє nikkei.

Тут не зовсім зрозуміло, що мається на увазі під «розглядом», оскільки samsung foundry вже збирається побудувати абсолютно нову фабрику в сша. Вона також розширить свою фабрику s5 euv недалеко від хвасона в південній кореї. Тим часом компанія ніколи не розкривала фактичні потужності існуючих передових заводів, тому важко відстежити, що насправді означає обіцянку «збільшити в тричі» для цих заводів.

Samsung є найбільшим у світі виробником чіпів за потужністю. За даними ic insights, станом на грудень 2020 року встановлена потужність становила близько 3 060 мільйонів 200-міліметрових пластин на місяць. Тим не менш, більша частина виробничих потужностей компанії з виробництва напівпровідників призначена для пам’яті dram і nand. Хоча samsung foundry займає друге місце в світі з виробництва мікросхем за обсягом виручки (за даними trendforce), вона займає четверте місце в світі за встановленою потужністю (згідно counterpoint research) багато в чому тому, що компанія орієнтована в першу чергу на передові технології виготовлення.

Попит на мікросхеми, виготовлені з використанням складних і передових виробничих процесів, зростає, оскільки різні технології, що розвиваються вимагають дуже потужних процесорів. Раніше цього року counterpoint research зазначив, що принаймні сім компаній використовуватимуть технологію класу 5 нм у 2021 році, але сьогодні цей клас вузлів доступний лише у tsmc та samsung foundry. Однак, оскільки intel зараз бере участь в гонці на ливарному виробництві, її передові процеси скоро стануть доступні іншим розробникам мікросхем, які не мають фабрики, а її підрозділ intel foundry services буде безпосередньо конкурувати з tsmc і samsung foundry.

Збільшення потужності samsung foundry в три рази до 2026 року означає, що або компанія очікує, що попит з боку існуючих клієнтів потроїться приблизно через чотири роки, або отримає частку від tsmc (і нічого не втратить для intel). У samsung foundry є підстави для оптимізму. У 2017 році вони обслуговували всього близько 35 клієнтів (і до того часу apple перестала бути основним клієнтом sf), але тепер вони обслуговують понад 100 клієнтів, включаючи nvidia і qualcomm. Якщо samsung foundry продовжить залучати клієнтів, їм явно будуть потрібні додаткові потужності. Тим часом, не всім клієнтам samsung foundry потрібні передові технології, тому при створенні нових сучасних заводів для 3gaa і наступних поколінь (s5, s6) важливо, щоб компанія могла запропонувати достатню потужність для вузлів попереднього покоління.

Наприклад, samsung foundry може допомогти збільшити потужність, додавши більше інструментів на свої підприємства, які виробляють мікросхеми на основі зрілих процесів, які до сих пір широко використовуються для задоволення попиту з боку її материнської компанії samsung electronics. Тим не менш, збільшення зрілих потужностей може означати зміну бізнес-моделі samsung foundry, яка фокусується на вузлах преміум-класу, тому тут все не так вже однозначно.

У будь-якому випадку, з величезними капітальними витратами, пов’язаними з напівпровідниками, які на найближчі роки перевищать 100 мільярдів доларів, samsung semiconductor безумовно готовий будувати нові фабрики і збільшувати виробничі потужності свого підрозділу samsung foundry.