Lucifron: “разом з братом спробуємо розібратися, що в age of empires iv працює найкраще, і до пори збережемо цю інформацію в таємниці”

34

lucifron:

“в age of empires я грав ще дитиною, мені тоді було років дев’ять або десять. По-моєму, я грав в найпершу частину. А в цьому році я зіграв кілька ігор в 2х2 з братом, і він розповів мені про стратегію для 1х1, яку можна було б використовувати навіть новачкові. Завдяки цій стратегії я підтягнув свій mmr до 1400. Зіграв, напевно, близько 150 ігор.

Коли вийшов warcraft 3, то вже будучи в старших класах я почав виступати на змагальному рівні. Мені було 15-16 років тоді. Найбільших успіхів мені вдалося домогтися в останній рік школи: тоді я зайняв друге місце на blizzcon 2008 року, програвши у фіналі lyn’у, а потім виграв eswc 2009 в чеонане, обігравши у фіналі все того ж lyn’а.

Потім вже під час навчання в університеті я виступав в sc2, пізніше перейшов на heroes of the storm… Але після закінчення університету я припинив виступи на змагальному рівні, кілька років взагалі не торкався ігор”.

* * *

Для багатьох гравців age of empires iv буде новою можливістю перевірити їх скілл в протистоянні з тими, хто вже є експертами по серії age of empires, а також з гравцями, які прийшли з інших rts. Тут lucifron впевнений, що його навички не підведуть.

lucifron:

“мені давно не було так цікаво грати в нову rts. Напевно, років десять – з того моменту, як вийшла starcraft 2. “епоха” це дуже захоплююча гра, і мені здається, що тут буде серйозна конкуренція.

Процес становлення хорошим гравцем в будь-яку rts дуже прямолінійний. Потрібно просто дивитися багато реплеїв кращих гравців і намагатися зрозуміти, чому вони роблять те, що роблять. Ну а потім самому застосовувати отримані знання на практиці максимальну кількість разів.

Коли ти досягаєш рівня топів, то можеш вже придумувати власні стратегії. Гра нова, всьому потрібно вчитися, а у мене є можливість постійно обговорювати age of empires iv з деким дуже талановитим (vortix). Завдяки цьому нам обом буде легше швидше вибитися на дійсно топовий рівень”.

* * *

У lucifron’а великий досвід виступів в іграх rts, тому у нього можуть бути інсайти, яких не вистачає гравцям в age of empires. Наприклад, розуміння того, яким буде перехід про з aoe2 на нову гру.

lucifron:

“я вже стикався з подібним, коли вийшла starcraft 2. Тоді всі думали, що у прогеймерів з brood war буде велика перевага над іншими. Але на ділі все виявилося зовсім не так. Age of empires iv це, врешті-решт, абсолютно нова гра з абсолютно іншими стратегіями і таймінгами, і тому мені не здається, що у гравців в age of empires ii буде перевага над прогеймерами з інших rts. Але при цьому я не можу сказати, наскільки хороші про з aoe2, тому що я проти них не грав.

Я листувався з деякими гравцями в aoe, читав якісь листування, перевіряв дискорд-канали, але все це не дуже глибоко. А ось мій брат кілька місяців грав в age of empires ii: definitive edition і домігся досить хорошого рівня (2000-2100 elo). Він-то і пояснив мені основи гри, коли ми грали 2х2″.

Lucifron, як і багато інших гравців, майже ні з ким не спілкувався на предмет потенційних стратегій, які можна використовувати в грі. Винятком тут є тільки його брат.

* * *

Ті, хто стежив за початковим розвитком кіберспортивної сцени age of empires iv, можуть пам’ятати, що lucifron був одним з топових гравців рейтингу після закритого бета-тестування. 145 перемог проти всього декількох поразок. Як у нього це вийшло?

lucifron:

“приблизно в 70% я грав за англійців і йшов в якусь агресію з лучниками. Я грав протягом першого закритого бета-тесту, який тривав приблизно 2 тижні, і награвав по 10-12 ігор в день. Сказати по правді, спочатку мені не дуже сподобалося, але але через кілька ігор інтерес швидко почав рости. Через кілька десятків партій стало взагалі по кайфу, поетом я грав настільки багато, наскільки поозволяло мій робочий розклад. Ось під час стрес-тесту часто грати у мене не виходило, там я зіграв всього 20 або 30 ігор. Але я тоді навіть не думав про змагання – просто отримував задоволення і насолоджувався грою… Я не думаю, що гравець може виступати на змагальному рівні в грі, яка не приносить йому задоволення.

Записи ігор інших гравців я теж дивився. Перевагу намагався віддавати тим, хто здався мені сильним гравцем після того, як я з ними зіграв”.

* * *

Lucifron каже, що після релізу розширить свій “репертуар” в плані використовуваних цивілізацій. Він сильний гравець, але на турнірі genesis йому спочатку потрібно буде пройти раунди best-of-1. На цьому іспанець і зосередиться.

lucifron:

“судячи з мого досвіду з інших rts, в які я грав, нападати простіше, ніж захищатися. Тому мені здається, що на ранніх етапах становлення гри найуспішнішими будуть ті цивілізації, які дозволяють використовувати якісь ранні таймінги. Може бути, ті, в яких йде ставка на кавалерію? мені складно судити, тому що за якісь з представлених в грі цивілізацій я поки що ще не грав.

Протягом декількох перших днів після релізу я буду грати тільки ладдер. Моя мета-отримати максимально хороший посів на турнірі. Коли це завдання буде вирішене, то я перейду на кастомки зі своїми братом. На перших турнірах стратегії будуть набагато важливішими, ніж механіка або що б то не було ще. Так що ми постараємося зрозуміти, що в грі працює найкраще, і будемо тримати цю інформацію в таємниці”.

* * *

Чого ж lucifron очікує від турніру genesis-першого великого івенту з age of empires iv?

lucifron:

“мені буде дуже складно змагатися з гравцями, які зараз тренуються в передрелізну версію гри. Топ-8 буде дуже хорошим результатом.

Десь місяць тому я б сказав, що найсильнішими гравцями в age of empires iv є vortix, recon, themista, striker, zerton і fe_mark. Зараз же я впевнений, що є багато інших гравців, які вийшли на хороший рівень після гри в передрелізну версію. Так що, напевно, мій список не дорахується декількох імен.

Я думаю, що у гравців, які могли грати в передрелізну версію, буде преімуещство над іншими – адже вони вийдуть на турнір після приблизно місяця тренувань в “фінальному білді”… А ось з яких ігор прийшли ці гравці-це вирішує вже не так сильно”.

Але що lucifron думає про кіберспорт в age of empires iv в цілому? у відриві від першого великого турніру?

lucifron:

“я бачу в грі великий потенціал для кіберспортивного успіху, і мені було дуже цікаво грати в закриту бету. Зараз я планую гру в aoe iv як мінмум рік, брати участь у максимально можливій кількості турнірів, а також, можливо, стримувати”.

  • автор оригінального інтерв’ю: себастьян” adico ” кінтанілла.