Logitech представила протокол bolt для безпечного бездротового підключення периферії, але поки він сирий

74

Logitech представила нову серію периферійних пристроїв для бізнесу, що підтримують bolt — новий безпечний протокол bluetooth з низьким споживанням енергії і високим ступенем захисту.

Theregister.com

Bolt-це новий стандарт logitech для бездротового підключення периферійних пристроїв, розроблених для бізнесу. Пристрої з підтримкою нового стандарту зможуть підключатися до комп’ютера як за допомогою стандартного bluetooth le, так і за допомогою usb-адаптера bolt. Повідомляється, що bolt забезпечує найвищий рівень безпеки підключення security mode 1, level 4, що, згідно специфікаціям bluetooth, визначається як «аутентифіковане захищене з’єднання le, що використовує 128-бітний ключ шифрування».

Logitech заявляє, що хоч bolt і заснований на bluetooth le, використовуваний при сполученні з usb-приймачем протокол має власний алгоритм перемикання каналів. Розробники заявляють, що він відповідає вимогам компаній, які блокують прямі bluetooth-з’єднання з міркувань безпеки.

Bolt забезпечує низьке енергоспоживання, завдяки чому клавіатура logitech ergo k860 здатна на 24 місяці автономної роботи, а трекбол ergo m575 — на 20 місяців. В даний момент bolt підтримують нові версії вищезгаданих клавіатури і трекбола, а також клавіатура mx keys і миші mx master 3 і mx anywhere 3. Очікується, що пізніше цього року з’являться нові продукти з підтримкою bolt. Зауважимо, що новинки з bolt не зможуть працювати з існуючими адаптерами logitech unifying receiver.

Незважаючи на всі переваги, на практиці технологія bolt поки виглядає незавершеною. Відповідно до специфікацій, приймач bolt повинен забезпечувати підтримку до шести пристроїв одночасно. Проте, оглядачі, які протестували нові продукти, відзначають, що кожен пристрій працював тільки з тим приймачем, який входив в комплект його поставки. Спеціалізоване пз logitech options не змогло навіть виявити підключені пристрої. Ймовірно, найближчим часом logitech виправить цей недолік в оновленій версії програмного забезпечення.

Logitech

Крім того, оглядачі відзначили проблему з періодично «залипають» клавішами на клавіатурі. Цікаво, що усунути її вдалося шляхом підключення приймача bolt до usb-роз’єму на передній панелі комп’ютера, таким чином, щоб він був ближче до клавіатури. І це незважаючи на заяви logitech, що приймач bolt забезпечує стабільне підключення на відстані до 10 метрів навіть в перевантажених бездротових середовищах.

Що стосується нових клавіатури і трекболу, вони, за словами компанії, можуть похвалитися підвищеною ергономікою і дозволяють тривалий час працювати без втоми. Клавіатура розділена на дві частини, які злегка повернені один до одного, що дозволяє істотно знизити навантаження на зап’ястя. Зручність використання трекболу оглядачі оцінили не дуже високо, проте це може бути пов’язано з тим, що пристрій є незвичному для більшості користувачів, що використовують для повсякденної роботи миші і трекпади.