Китайського оператора зв’язку china mobile видворили з канади через загрозу національній безпеці

17

China mobile international( cmi), міжнародний підрозділ одного з найбільших державних операторів мобільного зв’язку китаю china mobile, незабаром покине канаду у зв’язку з виходом постанови федерального уряду країни, який пояснив своє рішення міркуваннями забезпечення національної безпеки.

Джерело зображення: cmi

China mobile international (cmi) оголосила на своєму веб-сайті у вівторок, що припиняє роботу своєї мережі cmlink з 5 січня 2022 року. За словами компанії, оголошення було зроблено «за запитом канадського федерального уряду”. У заяві повідомляється, що, починаючи з 28 грудня, cmi не буде приймати ніяких нових заявок на підписку до мережі, і всі sim-карти, які не були активовані до 5 січня 2022 року, будуть анульовані.

Cm link є дочірньою компанією cmi, відповідальною за діяльність china mobile на канадському ринку. У неї два торгові пункти в британській колумбії в торгових комплексах lansdowne center в річмонді і crystal mall в бернабі.

У січні цього року федеральний уряд канади повідомив cmi canada, що аналіз її операцій показав, що китайська держава може використовувати її бізнес для втручання в справи країни. Потім у серпні уряд випустив розпорядження, згідно з яким материнська компанія china mobile повинна або ліквідувати, або продати бізнес в канаді протягом 90 днів.

Cmi canada оскаржила рішення канадського уряду в суді, але це не принесло результату. На слуханнях у суді представник уряду зазначив, що china mobile є державним підприємством китаю — «країни, яка становить значну загрозу для канади та канадців через її операції зі шпигунства та іноземного втручання».