Китайська космічна станція двічі мало не зіткнулася з супутниками starlink — китайці обрушили свій гнів на маска

20

Китайські громадяни в понеділок виступили в інтернеті з критикою космічних амбіцій ілона маска (elon musk). Їх невдоволення послідувало за тим, як офіційний пекін поскаржився на те, що китайська космічна станція «тяньгун» була змушена вжити заходів щодо ухилення, щоб уникнути зіткнення з інтернет-супутниками spacex starlink.

Джерело зображення: reuters / tingshu wang

Згідно з документом, наданим китаєм на початку цього місяця космічному агентству оон, супутники starlink двічі підлітали на небезпечно близьку відстань до китайської космічної станції. Перший інцидент був зафіксований 1 липня, а другий — 21 жовтня 2021 року. У документі говориться, що з міркувань безпеки китайська космічна станція впровадила превентивні заходи щодо запобігання зіткнень. Скарги ще не пройшли незалежну перевірку. Spacex поки не прокоментувала ситуацію.

Скарга влади підняла цілу бурю обурення в китайських соцмережах. Один з користувачів weibo назвав супутники starlink “просто купою космічного сміття«, тоді як деякі коментатори і зовсім заявили, що вони є»американською зброєю для ведення космічної війни”.

Враховуючи, що навколо землі обертається близько 30 тисяч супутників і величезна кількість космічного сміття, вчені закликають уряди обмінюватися даними про такі об’єкти, щоб знизити ризик космічних зіткнень. Одна тільки spacex вже запустила в космос близько 1900 супутників starlink.

Нагадаємо, що китай почав будівництво власної космічної станції в квітні цього року з запуску tianhe, найбільшого з трьох модулів. Очікується, що станція буде повністю завершена до кінця 2022 року.