Китай поміщає майнінг кріптовалюти в промисловий чорний список

29

Головний спеціаліст по економічному плануванню китаю прагне припинити діяльність з видобутку кріптовалюти в країні через кілька місяців після урядових репресій, перетворили десятки компаній із зразкових споживачів енергії в ізгоїв у другій за величиною економіці світу.

Національна комісія з розвитку і реформ (ndrc) в четвер, 21 жовтня додала видобуток bitcoin та інших цифрових валют в чорний список промислової діяльності, які повинні бути залишені, так як країна планує досягти вуглецевої нейтральності до 2060 року.

Це був єдиний перегляд, зроблений ndrc у своєму огляді останнього керівного каталогу країни щодо коригування структури промисловості, який набув чинності в січні минулого року. Каталог ділить вітчизняні галузі на три категорії: ті, які слід заохочувати, обмежувати і ліквідувати.

Агентство запитує громадську думку про перегляд до 21 листопада.

Інші види діяльності в промисловому чорному списку китаю включають виробництво одноразового посуду з пінопласту і одноразової ватної палички з пластика, а також видобуток вугілля в заповідниках, туристичних визначних пам’ятках або охоронюваних зонах джерел питної води.

технік оглядає машини для видобутку біткойнів на об’єкті у внутрішній монголії 11 серпня 2017 року. Фото: bloomberg.

Дії ndrc можуть забити останній цвях в кришку труни видобутку криптовалюта в китаї після багатомісячної кампанії, яка спонукала ці енергоємні гірничодобувні підприємства поспішно покинути країну і переїхати за кордон, наприклад в північну америку і центральну азію.

У вересні агентство спочатку оголосило, що переводить майнінг криптовалюта в категорію виключення, що означає негайну заборону на нові інвестиції, бізнес-обмеження і дорожню карту для можливої зупинки.