Кожен четвертий автомобіль tesla model y китайської збірки 2021 року буде відкликаний для серйозного ремонту

27

Китайська державна адміністрація з регулювання ринку (samr) повідомила, що майже кожен четвертий електромобіль tesla model y, зібраний на шанхайському підприємстві компанії в період з 4 лютого по 30 жовтня 2021 року, буде відкликаний для серйозного ремонту. Небезпека несправності виявлена в механізмі рульового управління, а саме-в поворотному кулаці, що у випадках екстремального водіння може призвести до аварії.

Джерело зображення: pixabay

Відгук торкнеться 21 599 електромобілів tesla. Всі вони зібрані за перші 10 місяців поточного року. Це не перший і навряд чи останній випадок, коли електромобілі цього американського виробника стикаються з проблемами якості. Наприклад, ще свіжі спогади, коли влітку цього року 285 тис.випущених в китаї машин tesla довелося через сервісні служби «лікувати» від проблем з круїз-контролем. Подібні події відлякують китайських автолюбителів від покупки електромобілів tesla, чому також сприяє зростання якості електромобілів місцевих марок.

Американська tesla продовжує залишатися безумовним лідером в китаї і ще у вересні випереджала свого найближчого конкурента з пропорцією п’ять до одного. Але китайці не сидять склавши руки. З вересня китайські вітчизняні гравці ринку електромобілів компанії nio, xpeng і li auto активізували роботу, і кожен з них повідомив про рекордну кількість поставок в листопаді.

Так, компанія xpeng в листопаді випустила 15 613 автомобілів, що на 270% більше, ніж рік тому. Компанія nio повідомила про 10 878 поставок за місяць, що більш ніж в два рази перевищує минулорічний показник, а li auto поставила 13 485 одиниць, що на 190% більше, ніж рік тому.

Tesla не публікує щомісячних даних про постачання електромобілів на китайський ринок. За даними китайської асоціації легкових автомобілів( cpca), у вересні на піку продажів вона поставила в китай понад 56 000 автомобілів, що вдвічі перевищує загальний обсяг поставок nio, xpeng і li auto. Однак у жовтні з 54 391 автомобілів, що зійшли з конвеєра заводу tesla в шанхаї, тільки 13 725 були поставлені покупцям на материковому китаї. Інакше кажучи, китайські автолюбителі перестали виділяти tesla на тлі місцевих брендів преміального класу. І чим частіше будуть випадки відкликання електромобілів компанії, тим менше їм будуть віддавати перевагу.