Концентрація на передових техпроцесу допомогла amd уникнути дефіциту чіпів

30

Коли керівництво amd запитують про фактори, що формують впевненість компанії в можливості збільшити виручку на 65 % за підсумками поточного року — не самого простого для галузі, то воно зазвичай згадує про довгострокові контракти з постачальниками. Компанії також пощастило в тому сенсі, що дефіцит найсильніше відчувається в сегменті зрілої літографії, а її продукція переважно випускається по передовій.

Джерело зображення: amd

Технічний директор amd марк пейпермастер (mark papermaster) дав інтерв’ю індійському виданню businessline, розповівши про актуальні тенденції в галузі і взаємини з клієнтами. Як зізнався представник amd, з роками потреба замовників в індивідуально адаптованих процесорах навряд чи зникне повністю, тому компанія завжди буде готова розробляти для великих клієнтів процесори з індивідуальними особливостями. Для них подібні рішення виявляться дешевше, ніж розробка компонентів власними силами, як пояснив марк.

Коли мова зайшла про вразив автомобільну галузь напівпровідникову кризу, технічний директор amd заявив, що компанія не використовує одні і ті ж технологічні лінії, що і замовники з числа автовиробників. Історично останні концентрувалися на більш зрілої літографії, а від неї amd залежить в мінімальному ступені. Криза торкнулася amd, але в меншій мірі, ніж автомобільну галузь. Додатковим фактором, що гарантує стабільні поставки і їх зростання, стала здатність компанії передбачати власні потреби в чіпах завчасно і відповідним чином інформувати підрядників про необхідність збільшення обсягів виробництва. Без подібної роботи компанія не змогла б забезпечити стабільність поставок продукції.

Баланс попиту і пропозиції в галузі почне відновлюватися в другій половині наступного року і в 2023 році, як вважає марк пейпермастер. Випускаючи найбільш затребувану продукцію по передовій літографії, amd не бачить причин для зниження попиту в доступному для огляду майбутньому. Циклічність коливань ринку характерна для сегмента пам’яті і накопичувачів, а від нього компанія зараз залежить мінімально.