Компоненти Joomla

116

Від автора: вітаю Вас, дорогий друже. Думаю, не для кого, не секрет, що базовий функціонал CMS Joomla, «з коробки», досить обмежений, але значно розширюється різними сторонніми розширеннями. А саме компонентами, модулями і плагінами. Тому в даній статті ми з Вами розберемо, що таке компоненти, як вони встановлюються, як видалити компонент Joomla.

Компонент – це найбільш складний тип розширень, який призначений для формування певного контенту, і, по суті, являє собою мікро-CMS, яка встановлюється в систему управління контентом Joomla, і призначена для створення, редагування і управління певним типом вмісту. При цьому завдяки компонентам, розробник може формувати додаткові типи контенту, виконувати його налаштування і відображати в користувальницької частині сайту. Компоненти можуть до невпізнанності змінити стандартний функціонал Joomla, тобто, додати щось нове, змінити структуру деяких елементів, додати додаткові розділи в панель адміністратора і т. д. Деякі компоненти настільки об’ємні, що підтримують власні елементи розширень, які встановлюються безпосередньо в компонент, а так само власну систему шаблонів, за відображення даних. Під час установки, компоненти, крім копіювання файлової структури, створюють в базі даних певний набір таблиць, які необхідні для зберігання сформованого контенту, і налаштувань.

Іншими словами, компонент – це якийсь закінчений елемент CMS Joomla, який працює з певним видом контенту, і надає розробникові інструменти за його управління, з подальшим відображенням на екран.

В даний час створено величезну кількість різних компонентів, які веб-розробники можуть використовувати для рішення визначених задач. При цьому компоненти бувають як платні, так і безкоштовні і випускаються під різні версії CMS Joomla. На офіційному сайті розширень, Ви можете знайти компонент, який необхідний для вирішення поставлених завдань.

Компоненти Joomla

Тепер, давайте поговоримо про те, як встановити компонент Joomla.

Встановлення компонентів

Для установки компонента, як і для будь-якого іншого розширення CMS Joomla, використовується менеджер розширень.

Компоненти Joomla

А, значить, виконати установку ми можемо чотирма способами. Перший, і самий швидкий – це використання додаткової вкладки «Встановити з JED», яку можна відобразити на екрані, натиснувши на спеціальній кнопці «Додати закладку ‘Встановити з JED'». Дана вкладка, відображає доступні розширення з офіційного сайту CMS Joomla. Скориставшись пошуком, Ви можете відшукати потрібний компонент і встановити його в CMS, без необхідності завантаження. Приміром, встановимо компонент коментарів JComments.

Компоненти Joomla

Клацнувши по заголовку компонента, ми перейдемо на сторінку його установки.

Компоненти Joomla

Після підтвердження, установка буде завершена.

Компоненти Joomla

Другий спосіб установки – це використання вкладки «Завантажити файл пакету», який передбачає скачування архіву формату .zip, подальше завантаження та установку. На офіційному сайті розширень Joomla, вибравши зацікавив компонент, необхідно його скачати, а потім у вищевказаній вкладці, вибрати завантажений архів і натиснути кнопку «Завантажити і встановити».

Компоненти Joomla

Хотів би зауважити, що дуже часто в скачаному архіві, присутні додаткові елементи компонента або архіви, серед яких буде міститися необхідний для установки. У цьому випадку, перед установкою, необхідно виконати попередню розпаковування.

Третій спосіб установки – це використання вкладки «Встановити з каталогу». Даний спосіб використовується, якщо розмір встановлюється компонента перевищує 2Мб (дуже часто в інтерпретатор PHP, встановлено обмеження на завантаження файлів понад 2Мб). При цьому скачавши архів з попередником компонента, необхідно його розпакувати і скопіювати в каталог tmp, вихідних файлів Joomla. Далі у вищевказаній вкладці, у полі «Каталог установки» вказуємо шлях до папки, в яку були додані исходники для установки.

Компоненти Joomla

І, нарешті, останній спосіб установки – це використання вкладки «Встановити з URL». В поле «URL установки», даної вкладки, необхідно прописати шлях (URL) до потрібного компоненту, і натиснути на кнопку «Встановити».

Компоненти Joomla

Видалення компонентів

Тепер давайте поговоримо про те, як в joomla 3 видалити компонент. Для видалення компонентів, та і в принципі будь-яких розширень Joomla, необхідно перейти в «Менеджер розширень», розділ «державне Управління».

Компоненти Joomla

Далі в списку встановлених розширень, необхідно відшукати цікавить, відзначити його галочкою і клацнути по кнопці «Деінсталювати». Після цього компонент буде видалений з CMS Joomla.

На цьому дана стаття завершена. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!