Компонент K2 Joomla

256

Від автора: вітаю Вас, шановні читачі. Як Ви знаєте в CMS Joomla для створення матеріалу передбачено певну фіксовану кількість полів, які формують його структуру та вміст. Наприклад, заголовок, текст, зображення, прив’язка до категорії і т. д. При цьому додати додаткові елементи, в стандартному функціоналі можливості немає, без внесення правок в движків, звичайно. Тому в даній статті ми з Вами розглянемо розширення K2 Joomla, яке являє собою конструктор контенту, для вище зазначеної CMS.

Як вже говорилося стандартний компонент матеріалів com_content, хоч і виконує свої завдання, але все ж його функціонал дуже обмежений, у плані розширюваності. Тобто ми не можемо, використовуючи адмінку Joomla додати додаткові поля до структури матеріалу, при цьому, я вже не кажу про більш складні речі, наприклад, про механізм додавання коментарів. Звичайно знаючи API Joomla, можна розширити функціонал компонента com_content, додавши необхідний код, але для новачків це досить складна задача. Тому, як правило, для вирішення різних не стандартних завдань використовуються сторонні розширення, що додають відсутній функціонал в CMS.

Але що робити, якщо, наприклад, нам необхідно додати парочку додаткових полів в стандартний матеріал – систему коментарів, а також можливість вставки відео безпосередньо в контент матеріалу. Відповідь проста – встановити необхідні розширення, а саме компонент коментарів (зараз не важливо який) і плагін вставки відео контенту. Але що стосується додавання додаткових полів – це вже проблема, так як деколи дуже складно відшукати підходяще розширення. Тому в даному випадку найбільш вдале рішення – це використання конструктора контенту (Content Construction Kit або CCK), який позбавить Вас від необхідності встановлювати різні додаткові розширення (в тому числі і перераховані вище).

Content Construction Kit або CCK – це система створення користувацьких типів контенту. Тобто – це спеціальне розширення в якому передбачені інструменти для створення і налаштування різних типів контенту. При цьому, як правило, тип контенту формується шляхом створення необхідних полів. Відповідно кількість полів, які можна прив’язати до матеріалу не обмежується. Тобто розробник самостійно, використовуючи панель адміністратора створює необхідні поля і прив’язує їх до нового типу контенту, які в майбутньому будуть використовуватися для наповнення сайту вмістом.

В даний час створено велику кількість різних конструкторів контенту для CMS Joomla, але на мій погляд, є найбільш вдалим і простим у роботі є компонент K2 Joomla, який можна завантажити за посиланням.

Компонент K2 Joomla

Основні можливості компоненти

1. Зручна панель управління компонента.

Компонент K2 Joomla

2. Власний менеджер категорій, підтримує необмежений рівень вкладеності.

Компонент K2 Joomla

3. В компонент k2 джумла вбудований зручний менеджер елементів (матеріалів) із стандартним набором полів, які можна доповнити власними при необхідності.

Компонент K2 Joomla

4. Інтегрована система коментування з вбудованим захистом від спаму, система голосування, а також іконки соціальних мереж.

Компонент K2 Joomla

5. Інтегрована система тегів (ключових слів), які Ви можете прив’язати до створюваних елементів, за аналогією з CMS WordPress, що може бути корисно при створенні блогу.

Компонент K2 Joomla

6. До кожного матеріалу, крім додаткових полів, можна прив’язати зображення, а так само, при необхідності, галерею зображень, правда для цього необхідно встановити спеціальний плагін.

Компонент K2 Joomla

7. Гнучка система налаштувань.

Компонент K2 Joomla

8. Конструктор K2 Joomla 3, так само надає можливість прикріпити до створеного елементу довільний файл для подальшого завантаження відвідувачами сайту.

Компонент K2 Joomla

9. Підтримка великої кількості різноманітних полів, які можна додавати до створюваних типів вмісту. При цьому поля групуються за групами, що дуже зручно, так як групу додаткових полів, Ви можете прив’язати до певної категорії. А значить, для створюваних матеріалів категорії будуть доступні поля з прив’язаною групи.

Компонент K2 Joomla

10. Додавання та редагування матеріалів з користувацької частині сайту. При цьому у користувача повинні бути відповідні права.

Звичайно, я перерахував тільки основні можливості компоненти К2, насправді його колосальні можливості і думаю Ви в цьому самі переконаєтеся якщо будете використовувати його у своїх напрацюваннях. Більш детальна робота з даним розширенням розглянуто в курсі Joomla-Майстер. З нуля до преміум шаблону. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!