Коли вийде новий macbook на m1x

28

За однією з версій, це трапиться у вівторок, 12 жовтня. Тому що в цей день має трапитися ще дещо. Те, чого ми чекали в три рази довше ніж наступного чіпа і нових mac’ов з цим чіпом всередині. 14 вересня сталася знаменна подія. Воно було не таким як передбачав марк гурман. Все що нам відомо про новий чіп і нові mac’і, в основному ми знаємо зі слів того ж марка гурмана. А що якщо він і в цьому помиляється? помиляються всі. Я, можливо, навіть знаю чому apple могла, в самий останній момент, переграти програму вересневої події. Але що якщо і 12 жовтня все буде не так, як він передбачав? не ті чіпи і не ті mac’і?

Нові mac будуть працювати на базі процесора m1x. У цьому майже немає сумнівів

Одна з журналісток британської версії macworld, на мій погляд дуже правдоподібно, пояснила чому 14 вересня apple не представила airpods 3. У сша і великобританії у apple в самому розпалі кампанія “back to school” (знову в школу). В рамках цієї кампанії учні шкіл і студенти вищих навчальних закладів, які купують комп’ютер або планшет у apple, отримують в подарунок airpods. Кому і коли в голову прийшла блискуча ідея дарувати бездротові навушники – я не знаю. Я не знаю наскільки трудомістко замінити в ролику віртуального події один епізод) тривалістю хвилин в десять ” на два, що зайняли всі разом хвилин 20.

Зрозуміло що оголошувати нову модель airpods, і знижувати ціну на стару їх версію під час такої кампанії неприйнятно. Кампанія триватиме до 27 вересня в сша, і до 11 жовтня у великобританії. А 12 жовтня apple представить airpods 3 (за 10 хвилин), а також новий m-чіп і нові mac’и, хвилин за 15? вірите? про те що mac’овское (виключно mac’овское) подія відбудеться 12 жовтня повідомляють і інші джерела. Красива дата-12.10.21, а якщо місяць записати римською цифрою взагалі 12.x.21. Apple небайдужа до таких дат. За 15 хвилин можна уявити ще один-два-три mac’а з m1 всередині, з запаморочливим новим дизайном і жахливим результатом. Не знаю як ви, а я б цього не хотів.

Коли вийдуть airpods 3

Airpods 3 будуть приблизно такими

Коли завгодно, після завершення кампанії back to school. 12 жовтня для цього підходить як і будь-який інший день. Їх можна представити прес-релізом. 5-10 хвилин віртуальної події витрачати на бездротові навушники початкового рівня, по-моєму, перебір. Навіть airpods max представили прес-релізом. У порівнянні з airpods 3, airpods max як mac pro в порівнянні з mac mini.

Рік з macbook після windows. Розповідаю про свої враження

Складний і неоднозначний виріб, про який було б непогано артистично і красиво розповісти. Хоча останнім часом у apple з’явилася згубна звичка іноді виправляти свої помилки. Ось airpods max представили “абияк”, в грудні, і в святковому сезоні вони”не злетіли”. Не виключено що в день коли відбудеться чергова подія apple, на перших хвилинах події, “на розігріві”, все-таки будуть airpods 3.

Новий процесор apple silicon

Процесор m1x ляже в основу нових mac, але не всіх

Незалежно від того чи буде новий чіп таким як його передбачив марк гурман чи ні, потужний чіп повинен бути розширенням m1. Чіпи передбачені марком відповідають логіці apple сильніше ніж всі альтернативні варіанти. Apple жодного разу не представила розширення a-чіпів (наприклад, a12x або a10x) раніше базових варіантів (a12 або a10). Після чіпа з буквою ” x “або” z ” в кінці позначення базовий чіп буде нікому не цікавий. До того ж, ті кому потрібен mac початкового рівня можуть його купити вже зараз. А ось ті хто все ще чекає по-справжньому професійний mac з apple silicon, чекати його нескінченно не можуть.

M1 довів, що у apple silicon фантастичний потенціал. До mac’у з більш потужним m-чіпом вимоги набагато вище. Він повинен бути, хоча б відсотків на 70-80, більш продуктивним ніж mac з m1. M1 mac’ам прощають їх обмеженість і незручність, але справжньому професійному mac’у цього не пробачать. Може бути, вони і затрималися саме через це. Права на помилку у них немає, вони відчайдушно ризикують. Зараз у них майже безвихідна ситуація. Швидше за все це будуть ті самі macbook pro з діагоналлю в 14 і 16 дюймів, і можливо – mac mini, з потужним чіпом всередині. Не випустити їх зараз було б непрощенною помилкою.

Imac на m1x-що про нього відомо

Новий imac буде не зовсім таким, яким його чекають

Imac на m1x буде. Але не той, про який ви думаєте. Потужний чіп могли б розмістити в 24-дюймовому imac. З посиленою системою охолодження, особливого кольору (глибокого чорного, наприклад), з розширеним набором портів і роз’ємів. Я б відірвав такий imac з руками, і я знаю багатьох, хто вчинив би також. Малоймовірно, але вихід imac з діагоналлю в 30-32 дюйма з роздільною здатністю екрану в 6k куди більш малоймовірний. Про виробництво 30-32-дюймових міні-світлодіодних панелей для apple не відомо. А інформація з заводів в південно-східній азії тече, як би їй не протидіяли.

Про підготовку до випуску таких панелей, буквально, було б написано в газетах. Ціною неймовірних зусиль, і не менших витрат, apple могла б домогтися режиму абсолютної секретності в окремо взятій ланцюжку постачальників. Теоретично, виробництво таких панелей можна приховати. Ці заходи позначилися б на собівартості і без того дорогих панелей. І швидше за все, про це ми все одно дізналися б. Я думаю що в apple не пішли б на такий екстрим. Вихід таких imac вкрай малоймовірний. Та й чіп для них потрібен набагато потужніший ніж те, що повинні представити зараз.