Карта сайту для Joomla 3

272

Від автора: вітаю Вас, шановні читачі. Просування сайту – найважливіший етап у роботі кожного сайту, тому що, чим більше рейтинг сайту, тим більше користувачів буде його відвідувати, використовуючи пошукові системи. Тому в даній статті ми поговоримо про те, що таке карта сайту для Joomla 3 і яка її роль у індексації сайту роботами пошукових систем.

Карта сайту для Joomla – це одна з сторінок Вашого сайту, на якій представлена точна інформація про його структуру. Просто кажучи – це посилання на всі розділи і сторінки сайту. Відповідно виникає питання, навіщо окремо виносити всі посилання, якщо за великим рахунком вони і так присутні на сайті (наприклад, у блоці меню).

Карта сайту, по суті – це провідник, як для користувачів, так і пошукових роботів. А значить, в плані індексації сайту, вона забезпечує практично 100% впевненість того, що робот пошукачів відвідає всі сторінки і додасть їх у індекс, звичайно, за умови, що карта сайту містить посилання на всі сторінки.

Виходячи з вище сказаного, як правило, для сайту необхідно створювати дві карти: перша, у форматі html, як путівник для користувачів, друга у форматі xml для пошуковиків. Причому остання повинна розташовуватися в кореневій директорії Joomla і за великим рахунком, її наявність обов’язкова, так як, повторюся, вона містить інформацію для пошукових роботів, про всіх сторінках веб-застосунку, який підлягає індексації.

Карта сайту для джумли 3, може бути утворена двома способами: перший – за допомогою спеціального розширення, який ми розглянемо в даному уроці,другий – з використанням on-line генераторів. Сенс другого способу полягає в тому, що створенням карти сайту у форматі xml, займається спеціальний сервіс – генератор карти сайту. Тобто Ви вказуєте URL (адреса) Вашого сайту, а далі даний сервіс обходить всі сторінки та формує файл з готової картою, яку Ви після генерації, зможете скачати й розмістити в корені файлової структури CMS. При цьому сайті, повинен розташовуватися на реальному хостингу в інтернеті.

Але в даній статті я хотів би розглянути розширення, під назвою OSMap, за допомогою якого дуже легко створювати карти сайту для CMS Joomla (sitemap joomla 3).

Карта сайту для Joomla 3

Розширення поширюється на платній основі ліцензії, але є так само і безкоштовний варіант. На сторінці опису компонента, в самому низу, наведені різні версії, а так само їх відмінності.

Карта сайту для Joomla 3

Для вибору безкоштовної версії необхідно клацнути по кнопці “Free”. При цьому у спливаючому вікні необхідно вказати адресу електронної пошти, на який буде вислано посилання для скачування розширення. Скачавши, компонент встановлюємо його, стандартним способом, використовуючи менеджер розширень Joomla.

Карта сайту для Joomla 3

Зверніть увагу, що після установки, необхідно перейти в менеджер плагінів і активувати спеціальний плагін, який поставляється в комплекті з розширенням.

Карта сайту для Joomla 3

Далі переходимо в компонент OSMap.

Карта сайту для Joomla 3

Як Ви бачите, після установки була одразу створена карта сайту, яку Ви можете використовувати для індексації сайту. Тобто посилання навпроти заголовка сайту, Ви додаєте в інструменти веб-розробки пошукової системи, додаючи заявку на індексацію сайту.

Нижче хотів би привести вигляд карти сайту в браузері, у форматі xml.

Карта сайту для Joomla 3

Тепер, давайте створимо карту сайту, у форматі html. Для цього переходимо вменеджер меню і створимо новий пункт меню.

Карта сайту для Joomla 3

При цьому в полі “Тип пункту меню” необхідно для компонента OSMap, вибрати вид HTML Sitemap.

Карта сайту для Joomla 3

Далі, на вкладці “Sitemap Settings” активуємо пункт “Include OS Map’s Style”, для підключення стилів CSS компонента і зберігаємо новий пункт меню. При цьому у користувача частини, карта сайту буде відображена наступним чином.

Карта сайту для Joomla 3

Як Ви бачите, використовуючи розширення OSMap, карта сайту створюється дуже легко. Єдине, що потрібно підправити – це зовнішній вигляд посилань картки, що сторінка в цілому, вписувалася в загальний дизайн сайту, а для цього необхідно змінити макет відображення даних компонента. Якщо Ви не знаєте, як це робиться, Вам буде корисний курс – Створення унікального шаблону Joomla.

Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!