Канада має намір серйозно посилити національну напівпровідникову галузь — розроблений план розвитку до 2050 року

26

Канадська рада з напівпровідників представила звіт, в якому описується стратегія розвитку галузі до 2050 року, включаючи вирішення проблем з надійними постачальниками і зростаючим попитом.

Джерело зображення: greg newman / pixabay.com

Одним із шляхів вирішення проблем бачиться диверсифікація ланцюжків поставок. Експерти звернули увагу, що напівпровідникова продукція виробляється переважно в регіонах, які схильні до ударів природних стихій, включаючи тайвань з його високими ризиками тайфунів і землетрусів. Це розуміють і провідні в галузі виробники, включаючи tsmc і samsung, які зараз також прискорюють диверсифікацію своєї виробничої бази. Зокрема, японія запропонувала tsmc субсидії для створення підприємства на території країни.

Канада визнає, що в напівпровідниковій промисловості поки відстає від тайваню, ізраїлю і сша, хоча і має величезний потенціал, що включає кадрові ресурси, потужну основу в дослідженнях і розробці, а також доступ до необхідного для виробництва сировини. План дій передбачає три етапи і включає рекомендації за чотирма напрямками діяльності:

  • зміцнення і диверсифікація ланцюжків поставок;
  • розвиток виробництва в країні;
  • створення унікальної спеціалізації і брендингу канади;
  • підтримка інновацій та розвитку ринку.

У найближчій перспективі (до 2025 року) в країні буде створений міжгалузевий консорціум споживачів напівпровідникової продукції, залучені найбільші світові гравці галузі, а також розроблена стійка бізнес-модель по запуску виробництва в країні. Канада планує посилити підтримку сегменту досліджень і розробки в напівпровідниковій промисловості, а також в галузі електромобілів. Будуть збільшені інвестиції в компанії, які спеціалізуються на штучному інтелекті і квантових технологіях.

Зараз в країні створена лише мінімальна інфраструктура для розгортання і підтримки напівпровідникового виробництва, проте потребу в ньому зумовила розвинена автомобільна промисловість, яка за підсумками 2020 року стала другим джерелом експортних доходів в країні.