Joomla вставка відео

207

Від автора: вітаю Вас, шановні читачі. Контент у форматі відео, дуже популярний і зустрічається практично на кожному третьому сайті в інтернеті, так як найбільш легко сприймається користувачами. Тому в даній статті ми з Вами поговоримо про те, як вставляти відео на сайт Joomla.

Стандартний функціонал Joomla хоч і надає інструменти за рішенням більшості типових завдань в сайтобудуванні, але ось, що стосується додавання відео матеріалів на сторінки майбутнього сайту, тут все досить бідно й обмежено. Таким чином, як правило, в CMS Joomla вставка відео контенту реалізується з використанням додаткових розширень. Тому, в даній статті ми з Вами розглянемо найбільш популярний плагін, щоб додати відео матеріалів на сайт Joomla, під назвою AllVideos.

Але перед тим я, все ж хотів би показати Вам, як в Joomla вставити відео з ютуба – ручним способом, використовуючи стандартні засоби. Отже, для початку переходимо на сайт YouTube, і вибираємо необхідне відео.

Joomla вставка відео

Безпосередньо під плеєром, Ви побачите вкладку HTML-код, на якій представлений готовий код для розміщення поточного відео. Таким чином, даний код достатньо скопіювати і додати в потрібне місце Вашого сайту.

Далі переходимо до панелі адміністратора Joomla, і використовуючи менеджер плагінів відкриваємо сторінку налаштувань плагіна візуального текстового редактора TinyMCE.

Joomla вставка відео

Даний редактор поставляється в стандартному функціоналі CMS і використовується в якості редактора вмісту матеріалів за замовчуванням. При цьому, для безпеки в його налаштуваннях наведений список заборонених тегів, які можна використовувати для форматування вмісту. Один з таких тегів iframe, який необхідний для додавання відео. А значить у параметрі “Заборонені теги”, просто видаляємо даний тег і зберігаємо зміни.

Joomla вставка відео

При цьому зверніть увагу, що ця маніпуляція знижує безпеку Вашого сайту, особливо, якщо доступ до сторінок, що використовують даний редактор, відкритий для інших користувачів.

Після цього переходимо в менеджер матеріалів, вибираємо матеріал, що цікавить, відключаємо візуальний редактор і додаємо раніше скопійований код вставки відео.

Joomla вставка відео

Після, включивши візуальний редактор, Ви побачите доданий відео, яке буде відображатися у вашому частині сайту.

Joomla вставка відео

Тепер Ви знаєте, як додати відео на сайт Joomla, але, як Ви помітили, цей спосіб дуже незручний, і до того ж знижує безпеку сайту. Тому давайте встановимо плагін AllVideos.

Joomla вставка відео

Клікнувши на посилання “Download”, офіційної сторінки розширень Joomla, Вас перенаправляють на сайт розробника даного розширення, де в самому низу головної сторінки Ви знайдете посилання для скачування архіву.

Joomla вставка відео

Після скачування, встановлюємо плагін стандартним способом, використовуючи менеджер розширень. Далі, використовуючи менеджер плагінів, активуємо тільки що встановлений розширення. При, цьому плагін володіє достатньо великою кількістю налаштувань:

Select template – вибір шаблону.

Local Video Folder – папка для зберігання відеофайлів.

Default width (inpx) for videos – ширина плеєра в пікселях.

Default height (in px) for videos – висота плеєра впикселях.

Flash/MP4/WebM/OGG Theora video player transparency – прозрачностьплеера

Flash/MP4/WebM/OGG Theora video player background color – цветфона.

Display JW Playercontrols – відображення елементів управління плеєра.

Joomla вставка відео

Крім, відео плагін AllVideos, так само відтворює та аудіо матеріали, тобто в його функціонал передбачений аудіоплеєр, для якого передбачена окрема група налаштувань.

Тепер давайте розглянемо,як вставити відео в joomla з youtube за допомогою AllVideos. Для початку необхідно дізнатися ідентифікатор необхідного відео, тому знову ж таки повертаємося на Youtube.

Joomla вставка відео

Для кожного завантаженого відео генерується унікальний ідентифікатор, який відображається в адресному рядку при перегляді. Копіюємо цей ідентифікатор і відкриваємо матеріал Joomla в якому необхідно відобразити відео. Далі в текстову область додаємо наступний код:

{youtube}aCqc2eRj5pE{/youtube}

Де, aCqc2eRj5pE ідентифікатор короткого відео.

Joomla вставка відео

Крім цього плагін AllVideos, може відображати вміст відео файлів, які збережені в певній папці Вашого сайту, а так само відео, яке розташовується на інших сайтах. Загальний синтаксис для відображення відео наступний:

{formatORprovider}filenameORvideoID|width|height|autoplay {/formatORprovider}

Де formatORprovider – формат відео або спеціальний тег для конкретного сервісу зберігання відео, filenameORvideoID– ім’я, що відображається файлу або його ідентифікатор, width – ширина відео, height – висота відео, autoplay– автовідтворення.

Повний список доступних форматів і підтримуваних сервісів наведено на сторінці документації.

Більш детальна інформація по роботі з плагіном AllVideos розглянуто в курсі Joomla-Майстер. На це питання як розмістити відео на сайті joomla для Вас вичерпано. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!