Joomla форма зворотнього звязку

335

Від автора: вітаю Вас, дорогий друже. Дуже часто на сайті необхідно приймати різну інформацію від користувачів. Наприклад, це можуть бути питання щодо його роботи, або ж питання, продукції та послуг компанії власника сайту. Тому в даній статті я хотів би поговорити про те, як створюється в CMS Joomla форма зворотного зв’язку.

Форма зворотного зв’язку для Joomla 3, являє собою певний набір полів форми, заповнивши які, користувач отримує можливість відправити повідомлення користувачеві, до якого прив’язана дана форма. Як правило, повідомлення відправляються на поштові скриньки адміністраторам сайту і це дуже зручно, так як при цьому відвідувачі зв’язуються на пряму, з людиною, яка може вирішити ту чи іншу проблему. І насправді, для будь-якого сайту зворотній зв’язок з відвідувачами дуже важлива, так як це не тільки питання з різних тем, але і побажання по роботі деяких елементів і сайту в цілому. Які, можливо, допоможуть виправити деякі недоліки, або покращити роботу сайту. А це залучить додаткових відвідувачів на сайт, що є головною метою будь-якого власника сайту.

У даній статті ми розглянемо стандартні інструменти CMS Joomla, завдяки яким досить легко створюється форма зворотного зв’язку джумли. Звичайно, можна використовувати різні сторонні розширення, але за великим рахунком, в 90% випадків, цілком достатньо стандартного функціоналу CMS.

Створення контакту

Як було сказано вище, форма зворотного зв’язку відправляє повідомлення на пошту, визначеного користувача, і відповідно виникає цілком законне питання, а як прив’язати до конкретної формі? Для цього необхідно створити так званий “Контакт” – це елемент стандартного компонента “com_contact”, який прив’язується до певного користувача і містить, якщо це необхідно, додаткову інформацію та налаштування відображення форми зворотнього зв’язку.

Для створення “Контакту” – відкриваємо в панель адміністратора CMS Joomla.

Joomla форма зворотнього звязку

Потім, використовуючи пункт “Компоненти”, головного меню, переходимо по посиланню “Контакти”.

Joomla форма зворотнього звязку

Якщо Ви плануєте створити кілька Контактів і відповідно кілька форм зворотного зв’язку, то “Контакти”, можна розділити за категоріями. Для цього необхідно перейти в розділ “Категорії”, використавши меню лівої колонки.

Joomla форма зворотнього звязку

Для створення “Контакту”, клікаємо по кнопці “Створити”.

Joomla форма зворотнього звязку

На даній сторінці, обов’язково необхідно вказати назву контакту, в однойменному полі, а так само, на вкладці “Створити контакт”, за допомогою спливаючого поля “Пов’язаний користувач” вибрати користувача, який буде прив’язаний до створюваного контакту.

Joomla форма зворотнього звязку

Після цього можна клікати по кнопці “Зберегти”, щоб додати контакт до бази даних. Але якщо Ви хочете, що б на сторінці, форми зворотного зв’язку так само відображалась додаткова інформація про користувача, то необхідно заповнити поля, на поточній вкладці. Тобто вказати, посада, e-mail, адреса проживання, телефон і т. д,, людини, який отримає повідомлення користувача.

Joomla форма зворотнього звязку

На вкладці “Додаткова інформація”, можна вказати коротку інформацію про прив’язаний користувача у вигляді тексту. Для зручності, у Вашому розпорядженні візуальний текстовий редактор.

Joomla форма зворотнього звязку

На вкладці “Параметри публікації” Ви можете вказати дату публікації контакту і дані для формування мета-тегів meta-keywords, meta-description тощо).

Joomla форма зворотнього звязку

Вкладки “Параметри відображення” і “Налаштування відображення контактів” містять параметри для налаштування відображення інформації про контакт, а також відображення форми зворотного зв’язку.

Joomla форма зворотнього звязку

Відображення форми зворотнього зв’язку

Форма зворотного зв’язку джумла 3, може бути відображена на окремій сторінці сайту, використовуючи меню Joomla. Для цього в панелі адміністратора, переходимо в менеджер меню.

Joomla форма зворотнього звязку

І клікаємо по кнопці “Створити”, для створення нового елемента.

Joomla форма зворотнього звязку

Зверніть увагу, що вказавши заголовок майбутнього пункту меню, необхідно, обов’язково вибрати його тип у полі “Тип пункту меню”.

Joomla форма зворотнього звязку

Нас цікавить компонент “Контакти” і безпосередньо вигляд — “Контакт”, тобто сторінка показу інформації з певного контакту. При цьому, після вибору типу меню, вибрати “Контакт”, у пункті “Вибір контакту”, дані якого будуть відображені на екрані, разом з формою зворотнього зв’язку. Після цього, клікаємо по кнопці “Зберегти” для додавання пункту меню в базу даних. Так само на сторінці додавання нового пункту меню, додаткових вкладках, присутні параметри для налаштування відображення інформації на сторінці, сформованої цим пунктом меню.

Тепер можна перейти у частину сайту і перевірити працездатність форми зворотнього зв’язку.

Joomla форма зворотнього звязку

На цьому даний урок завершено. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!