Joomla для чайників

251

Від автора: вітаю Вас, шановні читачі. У даній статті, я хотів би для початківців веб-майстрів, розповісти про те, як створити сайт популярної CMS — Joomla, а так само вказати, з чого почати вивчення даного движка. Так сказати Joomla для чайників.

CMS Joomla на увазі своєї тотальної універсальності, може здатися досить складною, для новачків, і деколи навіть незрозумілою в плані деяких нюансів. Тому розробники спробувала впровадити у структуру максимально-можливу кількість різних інструментів і параметрів, що настроюються, що призвело до досить об’ємним розділів движка. Але не впадайте у відчай, приділивши Joomla невелику кількість часу Ви побачите, що по суті, всі доступні елементи прості у використанні, а величезна кількість параметрів добре прокоментовані і інтуїтивно зрозумілі.

У даній статті ми розглянемо роботу з CMS Joomla на локальному комп’ютері і не будемо зачіпати тему реального хостингу.

Отже, ми починаємо розглядати CMS Joomla з нуля, а значить, Ви повинні розуміти, що даний рушій написаний з використанням мови веб-програмування PHP, який в свою чергу працює на спеціальному веб-сервері. Так само для зберігання значень параметрів, контенту сайту або різної системної інформації необхідно сховище. Як, якого найкращим чином підійде база даних. Відповідно третій обов’язковий компонент, який необхідний для Joomla – це система управління базами даних, наприклад MySql. Звичайно, для новачка поетапне встановлення і правильна настройка вищевказаних елементів, на власному домашньому комп’ютері – дуже складне завдання. Тому Ви можете використовувати один з доступних програмних пакетів (OpenServer, Denwer, XUMPP), до складу яких входять перераховані вище компоненти.

Я б рекомендував Вам встановити продукт ОpenServer, який відмінно підійде для роботи CMS. Але в будь-якому випадку вирішувати Вам.

Joomla для чайників

Тепер, коли необхідні інструменти встановлені для CMS Joomla, з чого почати наступний крок. Звичайно, далі необхідно виконати установку движка, але перед тим необхідно його завантажити. Для цього переходимо на офіційний сайт Joomla, в розділ завантажень.

Joomla для чайників

І клікаєм по посиланню Download Joomla, для скачування архіву з останньої актуальної версії. Потім приступаємо до установки.

Процес установки движка я розглядати не буду, так як на нашому сайті опублікована стаття з цієї теми — Установка joomla на OpenServer.

Після установки, звичайно ж, виникає питання для CMS Joomla з чого почати? По суті, Ваш сайт вже встановлений і готовий до роботи, але його вміст відсутня, а значить його потрібно додати. Але для початку Ви повинні визначитися з дизайном.

Зовнішній вид користувача частини сайту (відкритого для загального відвідування) формується в шаблоні. Відповідно якщо Вам необхідно змінити дизайн – значить необхідно встановити інший шаблон. У даний момент створено величезну кількість різноманітних шаблонів для Joomla, як платних так і безкоштовних. Тому, якщо це необхідно, виберіть на одному з сайтів підходящий для Вашого проекту шаблон. При виборі шаблону обов’язково перевіряйте його сумісність з версією встановленої CMS.

Після вибору шаблону його необхідно встановити. Для цього переходимо в панель адміністратора Joomla.

Joomla для чайників

Панель адміністратора – це закритий розділ сайту, який призначений для редагування контенту та налаштування основних параметрів і функціоналу сайту в цілому. При цьому, доступ у цей розділ можуть мати тільки зареєстровані користувачі з певними правами. Тобто не кожен зареєстрований користувач може увійти в адмінку Joomla.

Вказану частину сайту Ви знайдете за адресою: http://домен.ru/administrator/

Тобто до існуючого імені сайту, необхідно дописати рядок administrator.

При цьому, як було зазначено вище, для доступу до даного розділу, необхідно авторизуватися, а значить, вводимо ім’я користувача та пароль, які створювалися при установці движка.

Joomla для чайників

Для початку, переведемо CMS на необхідну локалізацію. Для цього переходимо в менеджер мов.

Joomla для чайників

Далі натискаємо кнопку “Install Language” і на наступній сторінці вибираємо потрібну локалізацію, при цьому, якщо локалізації не відображаються, необхідно натиснути кнопку “Find Languages”:

Joomla для чайників

Вибравши необхідну локалізацію, встановлюємо мовний пакет, натиснувши кнопку “Install”. Після установки мовного пакета, слід повернутися на головну сторінку менеджера мов і вибрати новий — як мову за замовчуванням.

Joomla для чайників

Після зміни локалізації, необхідно вийти з облікового запису і заново авторизуватись. Тепер, якщо Ви раніше скачали шаблон для майбутнього проекту, його необхідно встановити. Для цього, з головного меню переходимо в “Менеджер розширень” в розділ установки.

Joomla для чайників

Далі вибираємо архів з скачаним шаблоном і встановлюємо, використовуючи кнопку “Завантажити і встановити”. Після установки, необхідно активувати тільки що встановлений шаблон. Для цього переходимо в менеджер шаблонів.

Joomla для чайників

Потім використовуючи спеціальний елемент керування, вибираємо потрібний шаблон. Тепер, коли Ви змінили дизайн майбутнього проекту, необхідно додати контент – тобто вміст сайту. А отже, переходимо в менеджер матеріалів Joomla.

Joomla для чайників

Для створення матеріалу необхідно клацнути по кнопці “Створити”, тим самим Вас перенаправляють на сторінку додавання нового матеріалу.

Joomla для чайників

Заповнивши необхідні поля та натиснувши на кнопку “Зберегти”, ви створите новий матеріал, таким чином додавши необхідну кількість матеріалів, Ви наповните контентом Ваш сайт.

Власне на цьому стаття з joomla для початківців, завершена, звичайно ми розглянули тільки початкові і примітивні основи роботи з CMS і якщо ви бажаєте навчитися працювати з Joomla на професійному рівні, Вам буде корисний наш курс Joomla-Майстер. З нуля до преміум шаблону.

Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!