Інвестори дали понад $500 млн на розробку літаючих автомобілів xpeng

25

Дочірня компанія ht aero, що належить xpeng, залучила понад $500 млн від декількох інвесторів, серед яких потрібно відзначити дві американські компанії — idg capital і ggv capital. Компанія ht aero розробляє електричний транспорт з вертикальними зльотом і посадкою, і обіцяє створити справжній літаючий автомобіль до 2024 року. Залучення додаткових $500 млн від сторонніх інвесторів — це вагомий аргумент на користь важливості таких розробок.

Один з прототипів ht aero, показаний у квітні 2021 року. Джерело зображення: evelyn cheng / cnbc

Влітку цього року ht aero представила і випробувала свій перший пасажирський двомісний літаючий автомобіль voyager x2. До цього компанія випускала тільки безпілотні демонстратори. Стверджується, що voyager x2 став п’ятим поколінням розроблених ht aero апаратів з вертикальними зльотом і посадкою. Подібні апарати для пасажирських перевезень компанія сподівається сертифікувати до 2024 року, з якого хотіла б приступити до комерційного випуску подібних транспортних засобів.

Більш того, ht aero планує почати в 2024 році випуск інтегрованих електромобілів з можливістю перельотів по повітрю. Про це компанія знову нагадала місяць тому. Електромобілі компанії зможуть пересуватися як звичайні машини по дорогах загального користування і при необхідності здійснювати перельоти. Досі, правда, не було навіть показано концепцій таких автомобілів.

Випробувальний політ двомісного аеротаксі voyager x2. Джерело зображення: electrek

Крім двох американських фондів в ht aero інвестували п’ять великих китайських інвесторів і сама компанія xpeng. Діяльність аеромобільного підрозділу фінансує як xpeng, так і особисто її засновник хе сяопен (he xiaopeng).