Intel alder lake запропонує негібридну версію і avx512

38

Intel планує запропонувати 8-ядерну версію свого гібридного чіпа alder lake-без ефективних ядер-і, мабуть, також буде пропонувати підтримку avx512.

Інформація містилася в керівництві для розробників ігрового програмного забезпечення, яке intel опублікувала на своєму веб-сайті, щоб допомогти розробникам ігор підготуватися до випуску процесорів alder lake 12-го покоління. Серед несподіваних відкриттів в керівництві розробника-плани на негібридну модель alder lake.

«мобільні sku включатимуть до 6 ядер p і 8 ядер e. Настільні версії включатимуть до 8 ядер p і до 8 ядер e. У певних моделях для настільних пк будуть представлені тільки p-ядра», – йдеться в керівництві.

Новина про версію з високопродуктивними ядрами без ефективних ядер, трохи дивує, оскільки у intel не було ніяких натяків на пропозицію версій без e-ядер.

У посібнику для розробників також говориться, що intel дійсно запропонує підтримку avx512 для alder lake. Представники intel раніше заявляли, що в споживчих чіпах alder lake avx512.

Однак керівництво спростовує це, кажучи, що критикований avx512 продовжить своє існування.

” avx512 відключений на p-ядрах, коли e-ядра включені, тому що avx512 не підтримується в поточній архітектурі з e-ядрами. В кінцевому підсумку виробник оригінального обладнання (oem) вирішує, чи буде опція відключення e-ядер доступна в базовій системі введення / виводу (bios)», – йдеться в керівництві по програмному забезпеченню. І так, intel назвала це bios, а не uefi.

«тестування показало, що деяке застаріле програмне забезпечення може показувати інверсію продуктивності при збільшенні числа ядер», – йдеться в керівництві по програмному забезпеченню. “це проблема не тільки для alder lake, а скоріше проблема масштабованості. У міру збільшення кількості потоків збільшуються і накладні витрати на їх управління».

” якщо для системи багатопоточності недостатньо роботи, накладні витрати можуть стати більше, ніж будь-яка вигода, отримана від збільшення розподілу роботи. Розробники не повинні наївно масштабуватися до доступної кількості ядер в системі, а замість цього масштабуватися до точки, коли вигода зменшується нижче порогового значення. Це дає ос більше можливостей для управління апаратними ресурсами і перенаправлення живлення на ті частини системи, які її потребують, потенційно збільшуючи частоту».

Деякі скажуть, що intel повідомляє про слабкість свого нового гібридного дизайну, але стаття дійсно проливає трохи більше світла на те, як alder lake буде працювати в іграх.

«аналіз ігор на гібридних архітектурах показав, що більшість ігор працюють добре, а старі або менш вимогливі ігри віддають перевагу продуктивним ядрам. Було виявлено, що ігри, які вже були створені для інтенсивного використання багатопоточності і які можуть масштабуватися до двозначного числа ядер, виграють від гібридної архітектури через більшу пропускну здатність. Однак є неминучі порушення продуктивності, пов’язані або з поганою архітектурою багатопотокових ігор, поганим плануванням ос або підвищеними накладними витратами на потоки».

Керівництво рекомендує розробникам постійно оновлювати свої бібліотеки та інструменти розробки, щоб максимально використовувати можливості alder lake.

Intel заявила, що для ігор, в яких немає оптимізації, її intel thread director буде намагатися направити роботу на відповідне ядро p або e. Але керівництво також допускає випадки, коли завдання не призначаються правильному ядру.