Індексація WordPress

281

Від автора: вітаю вас, друзі. В цій коротенькій і простий статті ми торкнемося один з численних питань, пов’язаних з SEO оптимізацією сайту WordPress. Зокрема, ми розглянемо таке питання, як індексація WordPress.

Насправді перед тим, як сісти за написання цієї статті, я сумнівався, чи потрібна вона. Однак, як показує практика, стаття все ж може дати відповідь на питання, який ні-ні та й виникає часом у деяких власників сайту WordPress.

Що ж це за питання, пов’язані з індексацією WordPress? Як не дивно, але іноді від користувачів звучить він так: Чому мій сайт не з’являється в пошуковику? Чому пошукові системи не індексують мій сайт? Вони його не люблять?

Щоб відповісти на такі питання, потрібно подивитися на сам сайт, а також уточнити, скільки часу сайт «живе» в мережі. Давайте почнемо з останнього моменту, оскільки часто з’ясовується, що власник сайту просто виявився нетерплячий. Думаю, ви знаєте, що після того, як сайт готовий і викладений в мережу, він не відразу з’явиться в пошуковику. І навіть не через день або тиждень. Однак, рядові користувачі інтернету цього цілком можуть не знати.

Відповідно, якщо у відповідь на питання, скільки сайт «живе» в мережі, ви почуєте щось на кшталт «так ось тільки вчора зробили», тоді можете заспокоїти співрозмовника і пояснити йому, що процес індексації сайту — це не швидкий і, тим більше, не одномоментний процес. В залежності від пошукової системи сайт може з’явиться в ній в середньому через пару місяців. І все це за умови, що пошуковому роботу повідомили про появу нового сайту на просторах інтернету.
Тепер перейдемо до першого моменту, до необхідності поглянути на сайт. Адже власник сайту може сказати, що його дітищу вже кілька місяців, а в результатах пошуку його все немає і немає. Тут вже варто заглянути у вихідний код сайту, подивитися файл robots.txt загалом, необхідний хоча б мінімальний аудит сайту.

Невеликий казус з моєї практики. Колись давно знайомий звернувся до мене зі своєю ситуацією: півдня, каже, що просидів в Гуглі і Яндексі, дістався до сотої сторінки в кожному з них, а мого сайту там немає. Після недовгого спілкування з’ясувалося, що сайт він зробив сам, скориставшись одним із безкоштовних шаблонів. Зробив він його близько року тому. Ніяких сторонніх посилань на сайті не розміщував. Загалом, було зрозуміло, що сайт повинен бути проіндексований, але в пошуку його дійсно не виявилося.

Коли я заглянув у вихідний код сайту, то практично відразу все стало зрозуміло. У вихідному коді красувалася така ось рядок:

Як ви розумієте, ця рядок забороняла індексування сайту. Коли я задав знайомому риторичне питання, звідки взялося це неподобство, то у відповідь отримав очікуваний здивований погляд.

Прошерстів тему WordPress на предмет «винуватця бід», я ніде цього тега не виявив. Щоб виключити можливість виведення зашифрованою в коді теми злобливої рядки, я змінив тему на дефолтну, але рядок нікуди не поділася.

І тут я згадав, що WordPress є можливість закрити сайт від індексації. Зробити це можна як на етапі установки, так і надалі налаштувань сайту. Ось ця настройка, яку можна зазначити на етапі установки:

Індексація WordPress

А ось ця настройка на вже встановленому WordPress:

Індексація WordPress

В процесі згадування справді з’ясувалося, що галочка ставилася знайомим особисто на етапі установки сайту. Оскільки справа сайтобудування для нього було новим, то щоб сайт на другий день не з’явився в мережі в процесі його експериментів, ця галочка і була відзначена. Згодом про неї якось забулося, а проблема залишилася.

Загалом, історія мала щасливий кінець, як у казці. Непотрібна налаштування була вимкнена, рядок, що блокує індексацію, зникла з вихідного коду і незабаром сайт вже з’явився в пошуковику.

Вся ця історія розказана як раз для тих користувачів, які з якихось причин використовували дану настройку, закривши індексацію, а потім просто забули про неї. Ну і також для тих веб-майстрів, які зіткнуться з аналогічною ситуацією Індексація WordPress

Ну а на цьому у мене все. Удачі!