Ігри для steam deck будуть ділитися за рівнем сумісності – від іграбельних до непідтримуваних

21

Компанія valve запускає нову рейтингову систему deck verified , яка спростить власникам steam deck визначення ступеня працездатності тієї чи іншої гри на портативній консолі.

На даний момент valve знаходиться в процесі перегляду всього каталогу steam і заносить кожну гру в одну з декількох категорій, що розрізняються за рівнем сумісності. Всього їх чотири:

  • повністю сумісно ” – гра відмінно працює без додаткової настройки;
  • можна грати ” – перед грою може знадобитися ручна настройка окремих параметрів;
  • не підтримується ” – гра на даний момент не підтримується на steam deck;
  • невідомо ” – сумісність ще не перевірена.

Повністю сумісна гра повинна відповідати чотирьом критеріям:

  • елементи вводу ” – гра повинна повністю підтримувати контролер, використовувати відповідні іконки геймпада і при необхідності автоматично викликати екранну клавіатуру;
  • відображення ” – гра повинна підтримувати стандартне дозвіл steam deck (1280×800 або 1280×720), налаштування за замовчуванням повинні бути придатними, а текст – читабельним;
  • непомітний перехід ” – інформація про гру не повинна містити попереджень про несумісність, а при наявності програми для запуску гри вона повинна підтримувати управління контролером;
  • системна підтримка ” – якщо для запуску використовується proton, гра і все проміжне пз, таке як антічіт, повинні підтримуватися емулятором.

Кожна гра отримає відповідну позначку про сумісність в бібліотеці steam на deck і включатиме детальну інформацію про результати перевірки. Наприклад, якщо гра вказана як іграбельна, але має жовтий значок, користувач зможе точно дізнатися перед покупкою, які функції працюють ідеально або не працюють і як це можна вирішити. Для повністю сумісних гри в магазині також буде передбачена окрема вкладка great on deck , де будуть відображатися тільки проекти із зеленою галочкою.

При цьому статус гри може змінюватися. Якщо проект спочатку був занесений в категорію “можна грати”, але в майбутньому розробники випустять оновлення, поліпшивши сумісність зі steam deck, то такий продукт можуть перекваліфікувати в групу “повністю сумісно”.

Valve зазначає, що тестування ігор буде проводитися постійно і продовжиться після виходу пристрою.