Група майнер з москви завдавала збитків енергосистемі міста на 500 000 рублів на добу

28

Сьогодні прийнято вважати, що поширення інтернету і соціальних мереж збільшило число шахраїв, що перетворило законослухняних громадян в любителів легкої наживи. Можливо, коли мова йде про великих колл-центрах, в яких працюють десятки людей, то дане твердження і є частково вірним. Ось тільки велика частина з тих, хто щодня обманює інших користувачів в мережі, займалася б точно тим же в реальному житті. Особливо дане явище стало поширеним у зв’язку з появою в нашому житті криптовалюта. Погодьтеся, що картки-це складно. Потрібно купувати у таких же шахраїв кредитки, зареєстровані на бомжів. Хвилюватися через те, що карту може заблокувати банк, а після бігти до банкомату, показуючи на камеру своє обличчя і залишаючи відбитки пальців.

Криптовалюта відкривають набагато більший простір для маневру, адже відстежити особистість власника гаманця з біткоіни майже неможливо. Більш-менш успішні спроби деанонімізувати шахраїв проводять спецслужби сша і деяких інших країн. Наприклад, нещодавно фбр змогло отримати доступ до гаманця, на якому знаходилися 40 біткоіни. У перекладі на поточний курс-це 2.3 мільйона доларів. Передбачається, що це гроші хакерської групи revil. Неясно, як фахівцям фбр вдалося таке складне підприємство, але одним з власників гаманця називається олександр сікерін, який проживає в санкт-петербурзі. Деякі вважають, що він і є сумнозвісний хакер lalartu, пов’язаний з угрупованнями gandcrab і revil.

Це означає, що боротьба з кіберзлочинністю ведеться, але чимала частина шахраїв продовжує йти від відповідальності. Експерти відзначають, що останнім часом почастішали випадки самовільного підключення до ліній електропередач з розкраданням великих обсягів електрики. Так, кілька днів тому компанія «россеті» виявила майнінговое обладнання, власник якого не потрудився укласти договір на підключення до електромережі. Приблизний збиток склав 500 000 рублів на добу, але поки неясно, скільки часу тривав незаконний видобуток.

Комп’ютери конфісковані, а ось власників поки знайти не вдалося. Швидше за все, всередині знаходився обслуговуючий персонал, а причетні до справи особи тільки встановлюються. Неясно, чи понесуть винні покарання, але вже зараз очевидно, що спроби перекрити повітря шахраям в реальному світі призвели до їх міграції в інтернет. Хто знає, куди попрямують ці хлопці після того, як держава отримає повний контроль над криптовалютами.