Google знову судять в євросоюзі за примус виробників до використання її асистента

86

Проти google в європі відновили антимонопольне розслідування через можливий примус виробників смартфонів встановлювати асистент google як голосовий помічник за замовчуванням. Сама google дану інформацію поки не коментує.

На початку літа антимонопольні органи євросоюзу висловилися з питання домінування на ринку асистентів google, apple siri і amazon alexa. Вони попередньо встановлюються на різні мобільні пристрої і перешкоджають установці конкуруючих продуктів. Корпорації google, apple і amazon за рахунок домінування на ринку просувають свої сервіси і також обмежують конкурентів. Крім того, вони збирають великі обсяги призначених для користувача даних. Навряд чи хтось може проконтролювати, як вони будуть використовувати ці дані.

Цим претензії до компаній не обмежуються. Регулятори незадоволені слабкою сумісністю пристроїв розумного будинку. Остаточний звіт з цих питань чекають у першій половині наступного року.

Google вже штрафували в європі на $10 млрд за зловживання домінуючим становищем. У 2018 році єврокомісія оштрафувала google на $5 млрд за передустановку на android-смартфони сервісів на зразок пошуку і карт. На засіданні суду наприкінці вересня google може оскаржити цей штраф.