Google заявила в суді, що люди не дурні і вибирають її пошуковик тому, що він кращий

71

На минулому тижні пройшли слухання в європейському суді загальної юрисдикції в люксембурзі з приводу оскарження google штрафу в розмірі 4,34 млрд євро, призначеного європейською комісією в 2018 році у зв’язку з використанням google свого лідируючого положення на ринку мобільних систем з 2011 року для придушення конкурентів.

Reuters / annegret hilse

На думку єврокомісії, google використовувала платформу android для зміцнення домінування в інтернет-пошуку. Компанія вимагала від виробників мобільних телефонів, щоб ті поставляли android-пристрої з попередньо встановленими пошукачем google і браузером chrome разом з магазином додатків google play, а також блокувала використання деяких варіантів android, створених сторонніми розробниками.

В ході слухань google спробувала обґрунтувати безпідставність винесеного рішення єврокомісії з приводу штрафу. “причина, чому мільярди людей вибирають google як пошуковий інструмент кожен день, полягає не в зловживанні домінуючим становищем. Це тому, що він найкращий», — заявила минулої п’ятниці адвокат компанії мередіт пікфорд (meredith pickford).

Пікфорд зазначила, що угоди з виробниками телефонів скоріше були спрямовані на те, щоб google залишалася конкурентоспроможною. “споживачі аж ніяк не дурні. Якби bing або інша пошукова система була кращою, ніж google, люди звернулися б до неї», — сказала вона, маючи на увазі пошуковий движок конкуруючої з google корпорацією microsoft.

У свою чергу, юрист європейської комісії ніколас хан закликав суддів підтримати рішення єврокомісії накласти штраф на американського технологічного гіганта. “google вручає собі лавровий вінок ще до початку гонки», — сказав хан, додавши, що масштаби використання google даної практики повністю виправдовують накладений штраф.