Google оштрафували за блокування модифікованих версій android

87

Південна корея всерйоз взялася за техногігантів. Так, місцеве антимонопольне відомство виписало alphabet (материнської компанії google) багатомільйонний штраф за блокування кастомних версій операційної системи android. Правда, пошуковий гігант категорично не згоден з цим звинуваченням.

Комісія з справедливої торгівлі республіки корея (kftc) впевнена, що google зловживає своїм домінуючим становищем на ринку, що обмежує конкуренцію на ринку мобільних операційних систем. Суть звинувачення в тому, що американська компанія змушує виробників пристроїв дотримуватися ” угоду про захист від фрагментації» (afa) при підписанні з нею ключових контрактів щодо ліцензій на використання магазинів додатків. Нібито за правилами afa компанії не могли оснащувати свої телефони модифікованими версіями android, що і допомогло google зайняти домінуюче становище на ринку.

Як приклад наводиться samsung, яка з 2013 році використовувала власну ос на розумних годинниках, але потім перейшла на wearos, коли google порахувала це порушенням afa. В samsung поки ніяк не прокоментували цю ситуацію.

За рішенням kftc alphabet повинна сплатити штраф у розмірі близько $177 мільйонів. До слова, це дев’ятий за величиною штраф, який відомство коли-небудь виписувало. Крім того, американській компанії забороняється примушувати виробників пристроїв підписувати afa, що дозволить їм використовувати модифіковані версії android на своїх пристроях.

У google заявили, що мають намір оскаржити це рішення, оскільки воно ігнорує переваги сумісності android з іншими програмами і переваги, що надаються споживачам.

Раніше всі в тій же південній кореї прийняли закон, що зобов’язує apple і google дозволити розробникам додатків використовувати сторонні платіжні системи, крім apple pay і google pay.