Глава hisense: дефіцит чіпів триватиме ще 2-3 роки

39

За словами президента компанії hisense, одного з найбільших китайських виробників телевізорів і побутової техніки, глобальний дефіцит напівпровідникових компонентів може зберегтися ще 2-3 роки.

Джерело: cnbc.com

Промислові галузі від побутової електроніки до автовиробників продовжують боротися з нестачею напівпровідникової продукції. Це породжує дефіцит готових товарів на зразок ігрових консолей, відеокарт, автомобілів та іншого. Працююча при держпідтримці кнр компанія hisense також відчула на собі вплив світового тренда. “hisense виробляє побутову техніку і товари народного споживання, а для цього потрібні відносно прості чіпи. Хоча обсяги поставок і обмежені, наш бізнес продовжує працювати в нормі”, – заявив президент компанії цзя шаоцянь (jia shaoqian).

Додаткові проблеми створює те, що з 2018 року сша і китай перебувають у стані торгової війни. Вона і ефекти пандемії зумовили світовий дефіцит напівпровідників – в результаті великі гравці почали накопичувати запаси компонентів. На думку пана цзя, при відсутності «серйозних проблем» по світових торгових спорах дефіцит чіпів «можна буде вирішити протягом двох-трьох років». Згідно з різними оцінками, з проблемою навряд чи вдасться впоратися до кінця 2022 року.

Джерело: cnbc.com

Hisense поки, можливо, недостатньо добре відома широкому колу споживачів, проте в останні кілька років компанія активно просуває бренд на деяких ключових ринках. Зокрема, вона виступала спонсором на футбольних чемпіонатах європи та світу, придбала кілька іноземних брендів і уклала ряд ліцензійних угод. Зараз близько 40% доходів компанії надходить з-за кордону, в найближчі 3-5 років цей показник може вирости до 50 %.

Ряду китайських виробників на кшталт xiaomi, oppo, vivo і huawei вдалося досягти успіху на ринках європи і сша, проте їх успіх іноді ставав об’єктом пильної уваги державних органів. Прецедент з huawei, заявив пан цзя, не зупинить прагнення hisense до глобального зростання. Тим більше, що компанія працює в галузях, не пов’язаних з тими, що стали предметом конфлікту.