Гібридні процесори amd використовуватимуть потужні ядра zen 5 та ефективні ядра zen 4d

14

Що вийшли два дні тому процесори intel alder lake залишили досить суперечливу думку про себе. Обіцяний розгром amd ryzen zen 3 не відбувся. Особливо розчарував флагманський core i9-12900k, продуктивність якого в середньому виявилася на рівні ryzen 9 5950x, в залежності від конкретних додатків. Більш гідно показав себе core i5 – 12600k в суперництві з ryzen 5 5600x, проте збірка системи на його основі обійдеться значно дорожче, і різниця в продуктивності перекривається вартістю нової платформи. Таким чином, компанії amd в принципі, особливо нічого боятися на даний момент. Однак amd не сидить на місці, і майбутнє покоління ryzen може тільки посилити позиції компанії amd.

Інформація надходить від відомого інсайдера moore’s law is dead, який розповів про майбутні процесорах zen 4d або zen 4 dense. Zen 4d, як висловився moore’s law is dead, є різновидом zen 4 зі значним зниженням тактової частоти, енергоспоживання і переробленим кешем. Кеш l3, ймовірно, буде вдвічі менше встановленого в zen 4. Інсайдер заявляє, що zen 4d пожертвує одноядерною продуктивністю на користь значно збільшеної багатоядерної на тому ж кристалі, що і zen 4. Zen 4d дебютує в процесорах amd bergamo, запуск яких запланований на другий квартал 2023 року. Bergamo будуть серверними процесорами серії epyc, що містять до 128 ядер.

Передбачається, що amd працює над власним гібридним процесором. У минулому році були виявлені патентні креслення, що показують, як amd буде впроваджувати гібридну архітектуру. Ці патенти описують кілька способів, якими amd могла б реалізувати свій власний гібридний чіп. Тому amd, швидше за все, використовує zen 4d в якості енергоефективних ядер поряд з продуктивними ядрами zen 5. Таким чином, повинна вийти конфігурація з 3 нм ядер zen 5 і 5 нм ядер zen 4d.

Також можливо, що amd могла б зробити процесор тільки на ядрах zen 4d, який відмінно проявляв себе при багатопотокових робочих навантаженнях з рівнем ipc чіпів zen 3. Джерела moore’s law is dead стверджують, що перехід від zen 4 до zen 5 може призвести до збільшення ipc на 20-40%, а запуск архітектури відбудеться в 4 кварталі 2023 року, приблизно через рік після випуску zen 4.