General motors планує почати видобуток рідкісних металів для електромобілів у північній америці

23

Відмова автомобільної промисловості від викопних видів палива набирає обертів. General motors підписала угоду про видобуток в північній америці рідкісних металів для виробництва силових установок електромобілів. Уклавши угоду з компанією mp materials з лас-вегаса, автовиробник отримає “видобувні і вироблені в сша рідкоземельні елементи, сплави і готові магніти для електродвигунів”, які стануть основою для майбутньої лінійки повністю електричних автомобілів gm”, повідомляється в прес-релізі компанії. Це може поставити gm у вигідне становище, оскільки останнім часом міжнародна торгівля стикається з труднощами на тлі напружених міжнародних відносин.

gm буде виробляти магніти для електродвигунів ev в каліфорнії

В електричних двигунах для отримання енергії використовуються постійні магніти і вони, як правило, виготовлені з рідкоземельних металів. Ці магніти необхідні для того, щоб двигуни перетворювали електрику в кінетичну енергію, яка, в свою чергу, приводить в рух автомобіль. Проблема полягає в тому, що більшість таких магнітів виготовлені зі сплаву рідкоземельного металу неодиму (ndfeb-неодим-залізо-бор), який видобувається і обробляється практично тільки в китаї. Очевидно, що останнім часом між цією країною і сша помітно посилилася напруженість. Тому провідні автовиробники намагаються знайти альтернативні джерела ключових ресурсів.

Плани gm стати до 2040 року повністю електричною автомобільною компанією означають, що їй необхідно розширити свої виробничі потужності, щоб забезпечити щорічне виробництво мільйонів електродвигунів.

За словами керівників компанії, нова угода з mp materials стане найважливішим досягненням на шляху до отримання достатньої кількості рідкоземельних металів для платформи ultium ev. “я думаю, що більшість людей будуть шоковані, дізнавшись, що в сша практично немає заводів, що виробляють ці магніти в промислових масштабах”,-сказав віце-президент gm з глобальних закупівель і ланцюжку поставок шилпан амін. “це скоро зміниться”.

gm створює цілу мережу підприємств з виробництва батарей для ev

Автовиробник вибрав компанію mp materials через її ідеальне розташування, а також через її можливості добувати рідкоземельні матеріали в необхідних обсягах. Mp materials володіє шахтою і підприємством з переробки рідкоземельних металів в маунтін-пасс, штат каліфорнія. Видобутий там сировинний матеріал буде перероблятися в сплав ndfeb, а потім з нього створять магніти на новому заводі, який буде побудований в форт-ворті, штат техас. Завод почне роботу в 2024 році і вироблятиме приблизно 1000 тонн магнітів на рік. Така кількість рідкоземельних елементів дозволить забезпечити енергією приблизно 500 000 електродвигунів на рік.

Нещодавно компанія gm зробила ряд інших заяв, включаючи плани витратити більше 4 мільярдів доларів на будівництво двох заводів з виробництва акумуляторів, а також заводу з виробництва катодів. Компанія також уклала угоду на поставку літію (вкрай важливого металу для виробництва батарей ev) з геотермальних родовищ в сша. Крім того планується будівництво дослідницького центру площею 28 000 кв. Метрів в мічигані, який буде розробляти швидкозаряджаються і довговічні батареї для електромобілів.

Минулого місяця офіційні представники американської автомобільної корпорацій заявили, що в 2022 компанія випустить повністю електричний автомобіль для військових на базі позашляховика hummer ev, а до 2023 року створить з нуля електромобіль преміум-класу