Favicon на сайті DLE

272

Від автора: вітаю вас, друзі. З цієї статті ви дізнаєтеся, як додавати і змінювати іконки на сайті DLE. Дана стаття буде корисна власникам сайтів DLE, так і користувачам інших CMS і сайтів. Приступимо?

Статтю розрахована в першу чергу на новачків, які ніколи не працювали з іконкою favicon і слабо уявляють, що це таке і для чого потрібен favicon. Тому, мабуть, варто почати статтю з визначення того, що ж таке цей самий Favicon. Визначення терміна, звичайно ж, можна знайти у Вікіпедії. Ознайомившись з визначенням терміна нам зрозуміло, що favicon — ні що інше, як іконка сайту, показывающаяся (якщо вона, звичайно, є на сайті) у вкладці браузера зліва від назви сайту. Якщо така іконка не встановлена, тоді на вкладці ви побачите тільки назву сайту.

Favicon на сайті DLE

Погодьтеся, наявність такої іконки робить сайт більш впізнаваним. Особливо це стосується брендових проектів, які можуть знати і регулярно відвідувати багато користувачів. Наявність favicon на сайті має ще один, часом значний плюс — ця іконка показується в результатах окремих пошукових сервісів. Наприклад, Яндекс Пошук показує favicon.

Favicon на сайті DLE

Вигода тут проста: користувач щось шукає, набирає пошуковий запит, отримує результати пошуку, серед яких, припустимо, буде і ваш сайт, але, скажімо на п’ятому місці. При цьому користувач знає ваш сайт, відвідує його. Як ви думаєте, яка вірогідність того, що користувач, побачивши в результатах пошуку знайому іконку, вибере ваш сайт? Думаю, ймовірність досить висока. Саме тому мати favicon на сайті, особливо брендовому проекті, вкрай бажано.

Тепер давайте подивимося, чи є favicon на сайті DLE. Так, такий є в темі Default, яка поставляється в комплекті DLE.

Favicon на сайті DLE

До речі, дивна річ — на офіційному сайті DLE favicon з якоїсь причини відсутній. Дивно, але це так. Але повернемося до нашого сайту і його іконці favicon. Хоча іконка і симпатична, однак вона навряд чи буде збігатися з логотипом вашого сайту або відповідати його тематиці. Саме тому ви швидше за все захочете поміняти стандартний favicon в шаблоні DLE. Зробити це дуже просто.

Давайте подивимося вихідний код сайту і знайдемо там наступний рядок:

Favicon на сайті DLE

Саме цієї рядком коду підключається favicon. Тут варто відзначити, що якщо покласти іконку в корінь сайту, тоді в коді нічого писати не потрібно, бруазер і пошуковики за замовчуванням шукають favicon саме в корені сайту і показують його. Якщо ж ви хочете покласти favicon в якусь папку, тоді необхідно зазначеної рядком коду вказати шлях до іконки.

Як бачимо, іконка знаходиться за наступним шляхом: /templates/Default/images/favicon.ico. Відповідно, для того, щоб змінити іконку, нам достатньо замінити файл favicon.ico на свій вказаним шляхом. Давайте спробуємо.

Favicon на сайті DLE

Як бачимо, у нас все вийшло. Інший спосіб, як і говорилося вище, полягає в тому, щоб помістити favicon в корінь сайту DLE шаблону main.tpl видалити або закоментувати рядок коду, яка вказує шлях до іконки сайту.

На цьому я з вами прощаюся. Удачі!