Електромобілі та гібриди зайняли п’яту частину європейського ринку нових авто в iii кварталі

47

Влада об’єднаної європи до 2035 року розраховує заборонити в регіоні продажу нових транспортних засобів, що оснащуються двигунами внутрішнього згоряння. Електрифікація місцевого автопарку вже йде повним ходом – в третьому кварталі 2021 року на нові машини з тяговими електродвигунами довелося 19% продажів. Компанію електромобілям склали гібриди з підключенням до мережі.

Джерело зображення: reuters

На статистику європейської асоціації автовиробників (acea) посилається агентство reuters. За даними джерела, в третьому кварталі обсяги продажів батарейних електромобілів в регіоні зросли на 57% до 212 тисяч штук, а гібриди, що підключаються до розетки, збільшили обсяги продажів на 43% до 197 тисяч штук. Це нижчі темпи зростання, ніж минулого року, але тоді на руку новим видам транспортних засобів зіграв ефект низької бази, в результаті чого обсяги продажів майже потроїлися.

На 35% в третьому кварталі скоротилися обсяги продажів автомобілів з бензиновими двигунами, а дизельні аналоги втратили більше 50% продажів в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Близько 40% нових автомобілів в європі в даний час оснащуються бензиновими двигунами. Менше десяти років тому дизельні машини формували більше 50% європейського ринку, але до третього кварталу поточного року їх частка знизилася до 18 %. Експансії автомобілів з альтернативними силовими установками сприяє регіональна політика субсидування, оскільки ті ж батарейні електромобілі залишаються дорогим задоволенням для багатьох покупців. Це не завадило електрокару porsche taycan в поточному році за популярністю обійти легендарну серію porsche 911, що використовує потужні двигуни внутрішнього згоряння.