Ельбрус-8св протестували в blender: сталося диво?

13

у минулому році на сайті 3dnews з’явилася новина про тестування мікропроцесора ельбрус в рендерингу 3d-картинки за допомогою редактора тривимірної графіки blender:

Автори статті посилаються на youtube-канал elbrus pc test, в якому демонструвався запуск рендеринга під blender 2.8. В якості моделі використовувався стандартний файл із зображенням мікропроцесора amd ryzen. Для порівняння наводилися результати тестування інших мікропроцесорів.

Швидкість рендеринга була наступна:

  • ельбрус – 8с (8 ядер, 1,3 ггц) – 2 хвилини 52 секунди;
  • amd phenom ii x4 965 be (4 ядра, 4,0 ггц) – 2 хвилини 34 секунди;
  • intel core i7-7700k (4 ядра, 8 потоків, 4,2 ггц) – 36 секунд.

Сьогодні з’явилася інформація про те, що компанія basealt, що випускає дистрибутиви альт лінукс, створила патчі з simd-оптимізаціями для рендера blender 2.93 (математична бібліотека libeml компанії мцст не використовувалася). Такі оптимізації раніше існували для intel / amd, а для інших апаратних платформ вбудований рендер blender-а використовував неоптимізовані обчислення.

Після включення оптимізацій в код blender, швидкість рендеринга вийшла наступною:

  • ельбрус-8св (8 ядер, 1,5 ггц) – 58 секунд.

В якості підтвердження успішної роботи рендера наводиться скріншот:

Повний розмір

Таким чином, мікропроцесор ельбрус-8св розробки 2018 року показав більш високу продуктивність на ядро / потік з урахуванням частоти в порівнянні з intel core i7 – 7700k розробки 2017 року. Для стрибка по продуктивності в рази треба було правильно використовувати обчислювальні можливості, закладені в процесор. Втім, це необхідно робити для будь-якої апаратної архітектури.

Основна відмінність ельбрус-8св від ельбрус-8с полягає в тому, що в ньому, крім інших поліпшень і підвищення частоти до 1,5 ггц, була додана підтримка векторних інструкцій (про що говорить індекс “в” в назві). Векторні інструкції – це, по суті, аналог simd-інструкцій, званих так в процесорах intel / amd.

Адміністрація сайту webhamster.ru в особі мене бажає компаніям мцст і basealt подальших виробничих успіхів!