Дивимося який термін залишилося жити вашому ssd накопичувачу

71

Всім привіт! сьогодні розберемо, як дізнатися, скільки залишилося жити ssd, скільки вже живе ваш твердотільний накопичувач і чи можна перевірити залишок циклів перезапису.

Рекомендації справедливі по відношенню до будь-якого ссд диску незалежно від інтерфейсу підключення, будь то m2 або sata. Про те, що таке nvme ssd, можна почитати тут.

Ssd life

Невелика безкоштовна утиліта для контролю ресурсу роботи твердотільного накопичувача.

Визначає загальний стан, що залишився термін служби, активність використання сховища. Дає приблизні прогнози. Якщо змінити режим експлуатації ссд, то і прогноз зміниться. Також можна подивитися зведені дані про апаратну частину і підтримуваних алгоритмах шифрування.

Hard disk sentinel

Аналізує продуктивність твердотільних накопичувачів і вінчестерів, температуру, показники s. M. A. R. T. Швидкість читання і запису даних і багато інших параметрів.

Може спрогнозувати, скільки пропрацює сховище і попередить, якщо вашому девайсу щось загрожує. Працює у фоновому режимі і не навантажує систему, звертаючись до користувача тільки при виникненні проблем.

Ssd ready

Також подивитися цікаву інформацію можна за допомогою утиліти ssd ready.

Вона аналізує всі звернення до накопичувача і те, як дані розподіляються в пам’яті. На підставі розрахунків видається прогноз, скільки при такому режимі експлуатації можна експлуатувати сховище, поки воно не вийде з ладу.

Active smart

Утиліта підійде як для діагностики ссд накопичувачів, так і більш звичних вінчестерів. Коректно працює з будь-якою версією windows, починаючи з хр і аж до «десятки».

Чи буде програма «дружити» з 11‑ю версією, вихід якої анонсований на осінь 2021 року, поки прогнозувати складно.

Crystaldiskinfo

«розумне» додаток постійно моніторить стан носія інформації, ведучи облік статистики в реальному часі.

Користувачеві доступна велика кількість сервісної інформації, на підставі якої можна спрогнозувати подальший стан сховища і навіть спрогнозувати можливі неполадки.

Acronis drive monitor

Професійна програма, яка заздалегідь попередить про проблеми в роботі накопичувача.

Утиліта сканує стан ссд і hdd, моніторить журнали подій, раз на тиждень відправляючи звіт користувачеві на електронну пошту. Передбачена підтримка raid масивів.

Також раджу почитати «що таке trim в ssd: як працює і для чого існує». Поділіться цим постом в соціальних мережах, щоб допомогти подальшому розвитку мого блогу. До швидкої зустрічі!