До складу російської системи «сфера» увійдуть по п’ять супутникових угруповань зв’язку і спостереження

15

Генеральний директор державної корпорації «роскосмос» дмитро рогозін розповів про плани по формуванню супутникової системи «сфера», якій належить вирішувати найрізноманітніші завдання. Про це повідомляє тасс.

Тут і нижче зображення pixabay.com

Ініціатива “сфера”, нагадаємо, передбачає розгортання багатоцільової космічної платформи. В її основу ляжуть понад 600 супутників різного призначення. Ці апарати будуть забезпечувати високошвидкісний доступ в інтернет, оптичне спостереження землі в режимі реального часу і пр.

За словами керівника «роскосмосу», до складу «сфери» увійдуть п’ять супутникових угруповань зв’язку. Це комплекси “ямал», «експрес-рв», «експрес», «скіф»і “марафон iot”. На базі названих систем надаватимуться послуги широкосмугового доступу в інтернет, телефонії, інтернету речей тощо.

Крім того, «сфера» вбере в себе п’ять угруповань спостереження землі в різних діапазонах. Це системи “огляд», «беркут-о», «беркут-s», «беркут-vd»і “беркут-x,l, p”. Вони дозволять контролювати обстановку в різних регіонах, в тому числі в арктиці.

Формування нової орбітальної інфраструктури розпочнеться вже наступного року. Повністю “сфера” буде розгорнута не раніше 2030 року.