Ціни на відеокарти повернуться до рекомендованих через 4 роки, а майнер знайдуть заміну ефіру – wccftech

23

Не секрет, що майнер винні в різкому зростанні цін на відеокарти. Amd і nvidia випускають набагато більше відеокарт, ніж рік тому, але всього цього виявилося недостатньо, адже шахтарі створили величезний дефіцит графічних чіпів і готові купувати партії відеокарт прямо з заводу. Не додає і оптимізму той факт, що замість збільшення кількості ігрових рішень обидві компанії випускають спеціалізовані моделі для видобутку ефіру, які засновані на звичайних gpu. Словом, майбутнє бачиться похмурим, а перспективи купити відеокарту за осудною ціною – нереалістичними.

Згідно з останніми заявами розробників ефіру, в 2022 році майнер чекають великі зміни. Все почнеться з “бомби складності”, яка розірветься в мережі вже влітку. Спочатку здавалося, що перехід на proof-of-stake запланований на набагато пізніший термін, але зовсім недавно була відкрита тестова мережа kintsugi, яка тут і зараз працює по протоколу ethereum 2.0 і покликана мінімізувати можливі помилки, супроводжувані злиття основної мережі з beacon chain. Це не означає, що майнінг припиниться в один день. Швидше прибутковість буде повільно знижуватися, а після кран, їх якого капають монети, пересохне. У зв’язку з цим журналісти wccftech озвучили дві можливі лінії розвитку подій після приходу pos.

оптимістична . Якщо уважно подивитися на найбільш популярні криптовалюта, які видобуваються на відкритих, то можна зробити простий висновок: реального конкурента, здатного помітити ефір, поки немає. Можливо, з часом одна з монет приверне частину майнер, але сьогодні складно навіть уявити, у кого вистачить ресурсів, щоб прийняти армію шахтарів, що володіють мільйонами відеокарт. В даному випадку можна припустити, що велика частина відеокарт потрапить на вторинний ринок, що призведе до різкого падіння вартості цін в магазинах і затяжної кризи продажів нових відеокарт у amd і nvidia.

песимістична . На місце ефіру встануть відразу кілька криптовалюта, але низький хешрейт – це не проблема, оскільки навіть якщо сьогодні прибутковість майнінг на ravencoin (rvn) низька, то в майбутньому вона може збільшитися за рахунок зростання ціни на саму криптовалюта. Одночасно з цим варто згадати тривалий період переходу на ethereum 2.0, а значить навіть при збереженні 70% від поточної прибутковості на ефірі залишиться досить майнер з відеокартами.

Є думка, що навіть при збереженні ефективності майнінг ефіру, до літа 2022 року ціни на відеокарти впадуть на 50%. Причин тут багато: від збільшення виробничих потужностей, до вирішення проблем з дефіцитом напівпровідників. Що до повернення до рекомендованих цін на відеокарти, то без настання криптозими потрібно довгих 4 роки, перш ніж більшість великих криптовалюта перейдуть на алгоритми, що виключають видобуток цифрових монет на відкритих.