Clearview ai збирається оформити патент на технологію розпізнавання осіб в сша

30

Як повідомив інформаційний ресурс politico, компанія clearview ai збирається запатентувати свій унікальний метод зчитування осіб, днями вона отримала дозвіл всіх ключових відомств сша, які повністю схвалили дану технологію. Методика заснована на обробці програмою одержуваних з мережі інтернет фотографій людей. Якщо враховувати, що соцмережі і міські камери відеоспостереження сьогодні є буденністю, то немає сумніву, що компанія може отримати доступ до даних практично будь-якої людини на землі.

Тепер для отримання заповітного патенту, компанії варто лише сплатити держмито. Як заявив на прес-конференції співзасновник компанії, хоан тон-тат, clearview ai стане першопрохідцем в технології розпізнавання осіб. Зараз колектив працює в співдружності з державними структурами, зокрема, з правоохоронними органами. Чи варто дивуватися, що влада сша з таким завзяттям допомагає компанії реалізувати свій проект, надаючи для цього всі можливості. І це, незважаючи на суперечливі відгуки серед населення, яке відноситься до подібних технологій з великою недовірою.

На сьогоднішній день вже сформований блок противників системи розпізнавання осіб, які не бажають, щоб їх особисті дані, зокрема, фотографії, використовувалися без їх дозволу. Підтверджуючи ці побоювання, влада деяких країн також підкреслює, що подібні технології порушують права громадян, а значить і законодавство. У теорії, подібні технології можуть бути дуже небезпечні, якщо стануть використовуватися для придушення вільнодумства, або для пригнічення неугодних осіб.але у відповідь на такі заяви представники компанії кажуть, що технологія буде продана тільки державним службам і спрямована на благо. Ось тільки людей ця заява анітрохи не заспокоїть.