Чому серія Medal of Honor пішла в небуття?

308

Сьогодні геймери по всьому світу бурхливо обговорюють і грають в нову . В цей же час DICE активно готують до випуску наступну Battlefield, годуючи нас соковитими трейлерами і бета тестами. Ми звикли, що ці дві конкуруючі серії йдуть нога в ногу, намагаючись випередити один одного. Однак багато хто вже й забули, що в цьому змаганні брав участь третій гравець і ім’я йому серія Medal of Honor, яка виходила з 1999 по 2012 рік.

Так, коли цю гру від EA фанати шутерів протиставляли вищезазначених серій про війну, і практично кожен ігровий рік ми підводили підсумки, яка ж з цих трьох ігор була кращою. Однак сьогодні на арені залишилося тільки два гравці, тому ми задалися питанням: чому серія Medal of Honor пішла в небуття?

Злети і одне різке падіння

Всі ті 15 ігор, які виходили раніше 2012 року мали схвалення і критиків, і геймерів. Але після виходу останньої гри 16 Electronic Art оголосили проект неуспішним і закрили. Представник компанії Пітер Мур згадуючи останню частину говорив, що Medal of Honor Warfighter була хороша і стабільна, однак автентична система бою не знайшла любові у гравців. Переводячи на нормальну мову – вона не виправдала тих сподівань, які на неї покладали.

Але гру все одно купували, і розробники продали 300 тисяч копій всього за тиждень, а через рік вони підняли продажу до 3 мільйонів копій. Шкода, що для 2012 року цього було не досить. До того ж оцінка в 55 на Metacritic також багато про що говорила.

Знову таки, Мур наполягав на тому, що критики просто занизили оцінки хорошої гри. Але знову перекладаючи не корпоративний мова – гра для багатьох виявилася проходняком на один раз. І в цьому одна з проблем.

«Це ви погані, а не гра»

Подібні заяви ми звикли чути про ЕА, які часто і кажуть, що гравці зледачіли, то критики просто чіпляються, замість того щоб визнати – гра була так собі, і вони не змогли зробити її хорошою.

Medal of Honor 2007

Але якщо дивитися в корінь, ЕА – це велика компанія з купою серйозних інвесторів, які вкладали гроші, тому набагато легше робити заяви про поганих гравців, ніж сказати цим самим інвесторам, що вони облажались на їх гроші.

Майже Battlefield, але не достатньо, трохи Колда, але не зовсім

Друга проблема в тому, що серія завжди намагалася триматися канонів другої світової, але сучасні віяння «нової сучасної війни»(смішно, що зараз DICE йдуть по зворотному шляху) своїх шутерных побратимів змусили її перевзутися.

Останню гру називали копіркою під Батлу, але такої, в якій не вистачало особливості Battlefield. Крім цього, новим сэтингом сучасної війни вони намагалися переманити до себе фанатів Call of Duty, які зовсім відрізнялися від аудитори ігор від DICE.

Battlefield 3

І останній цвях в цю могилу – перенасичення ринку подібними шутерами в той час.

А колись давно…

А коли то давно Medal of Honor була відмінною серією ігор, яка народилася завдяки Стівену Спілбергу, захотевшему зробити гру, що сподобається його синові. Хлопчина любив грати в 007 Golden Eye, і його батько вирішив зробити щось середнє між цією грою і фільмом «Врятувати рядового Райана».

Так з’явилася перша частина, що вийшла на PS. У неї була гарна картинка, а також реалізм(тільки врахуйте, що в 1999 році його розуміли зовсім по іншому). Подальші ігри серії переходили до різним людям в розробку, і дякую цього вона знайшла свою особливу манеру оповіді і стиль. Так, оцінки кожної гри коливалися між 70-90 балів.

А розкрилася серія Medal of Honor повноцінно з виходом Medal of Honor: Allied Assault. Гра показала нам ті місця війни, які ми раніше не бачили, і EA після успіху проекту купили студію. Це не сильно сподобалося більшій частині штату, і вони пішли з компанії, куди їх затягли. Вихідці заснували свою власну студію і створили головного конкурента серії Call of Duty…

І знову Battlefield

Так як обидві серії належать ЕА, логічно буде їх порівнювати. З нульових можна помітити, що Battlefield розвивався краще, ніж Medal of Honor, тому і став головним конкурентом Колды. І ось, за рік до виходу останній частині медалей, яка продалася за тиждень накладом 300 тисяч копій, третя батлу, що вийшла роком раніше продалася кількістю 3 мільйона копій за тиждень….

Коли остання гра не виправдала надій ЕА з продажу, була поганою, і мала прибуткову альтерантиву – серію закрили, щоб не гаяти на неї час, коли була більш крута батлу.

Battlefield 3

Це дуже прикро, серія Medal of Honor померла, хоч і була прабатьком двох інших великих франшиз. Її вбили через не прибутковості.

Хоч багато і хочуть її повернення, якщо це можливо вона буде затребувана широкою публікою. А так як серію робили різні люди, і геймерам подобаються різні її частини – це малоймовірно.

Battlefield має в собі все, чого не було в медалях, а також є конкурентно спроможним проектом по відношенню до головному супернику. А у ЕА немає сенсу конкурувати з собою.

Джерело: http://igry-online.com.ua/