Браузер Яндекса захищає дані, що передаються DNS-сервера

278

Від автора: Яндекс випустила перший в світі браузер, який захищає користувачів від такого виду шахрайства, як підміна сайтів. У новій версії програми використана технологія DNSCrypt. Вона відповідає за безпечний обмін інформацією між браузером клієнта і DNS-сервером.

Браузер клієнта перед відкриттям будь-якого сайту відправляє на DNS-сервер доменне ім’я запитуваного ресурсу. У відповідь сервер повертає на клієнтську сторону зрозумілий для браузера IP.

При цьому звичайні версії браузерів обмінюються з DNS даними в незашифрованому вигляді. Цим часто користуються зловмисники, перехоплюючи незахищені дані і перенаправляючи користувача на потрібний ресурс, щоб впровадити на ПК вірус, показати рекламу і для інших цілей.

Таким чином хакери часто зламують роутери, і переписують номер зазначеного в них сервера DNS. Після чого користувачі постійно потрапляють на ресурси шахраїв. Від усього цього захищає технологія DNSCrypt, створена програмістами компанії OpenDNS та інтегрована в нову версію браузера Яндекса.

Завдяки цьому весь обмін даними між клієнтським додатком і DNS відбувається в зашифрованому вигляді, що виключає можливість їх перехоплення. Крім цього новий браузер відсилає всі запити на прописаний в налаштуваннях роутера або ПК сервер, а на захищений DNS Яндекса.

Для активації нового засобу захисту потрібно оновити браузер до останньої версії, і в налаштуваннях програми включити відповідну опцію.