Bosch: ланцюжки поставок чіпів в автомобільній індустрії більше не працюють

87

Німецька компанія bosch, найбільший в світі постачальник автозапчастин, вважає, що ланцюжки поставок напівпровідників в автомобільній промисловості більше не відповідають своєму призначенню, оскільки глобальний дефіцит чіпів продовжує посилюватися.

Cnbc

Харальд крегер (harald kroeger), член правління bosch, заявляє, що ланцюжки поставок чіпів похитнулися в минулому році, оскільки попит на мікросхеми всіх категорій різко виріс по всьому світу. За словами крегера, одночасно зі зростанням попиту кілька ключових підприємств з виробництва напівпровідників були змушені зупинити виробництво. У лютому шторм в техасі призвів до відключення електроенергії на підприємстві nxp semiconductors, яке є великим постачальником мікросхем для автомобілів і смартфонів. У березні сталася пожежа на заводі з виробництва чіпів в японії, що належить renesas, одному з найбільших постачальників мікросхем для автомобільної промисловості. У серпні фабрики чіпів в малайзії були зупинені через введення заходів щодо стримування коронавірусу.

Cnbc

Німецькі компанії volkswagen і bmw скоротили виробництво автомобілів, оскільки їм не вистачало чіпів. За словами крегера, ці виробники разом з постачальниками повинні знайти способи привести в норму ланцюжки поставок напівпровідників. Він вважає, що автовиробники повинні створювати великі запаси чіпів. При цьому попит на напівпровідники буде тільки рости разом з підвищенням популярності електромобілів і автономних транспортних засобів.

Минулого тижня аналітик ubs франсуа-ксав’є бувіньї (francois-xavier bouvignies) повідомив, що автомобілі з двс зазвичай використовують напівпровідники на суму близько $80, в той час як для електромобілів ця сума становить близько $550.

Bosch заявляє, що очікувала різкого зростання попиту на чіпи. Саме тому компанія побудувала в дрездені новий напівпровідниковий завод вартістю 1 мільярд євро, який заробив минулого місяця.