Blue origin перенесла другий пілотований політ корабля new shepard через негоду

16

Аерокосмічна компанія blue origin, що належить мільярдерові джеффу безосу (jeff bezos), оголосила про перенесення другого пілотованого суборбітального польоту на кораблі new shepard, який повинен був відбутися 12 жовтня. Наступна спроба здійснити пуск корабля з екіпажем на борту відбудеться 13 жовтня. Інформація про це з’явилася в офіційному акаунті blue origin в мережі twitter.

Зображення: blue origin

“у зв’язку з прогнозованими вітрами на заході техасу ми переносимо запуск місії ns18 на середу, 13 жовтня”, – йдеться в повідомленні blue origin. Запуск корабля new shepard намічений на 13:30 за місцевим часом (16: 30 мск).

Згідно з наявними даними, членами екіпажу суборбітального корабля стануть віце-президент з операцій new shepard в blue origin одрі пауерс (audrey powers), колишній інженер національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (nasa) сша і співзасновник компанії planet labs кріс бошуайзен (chris boshuizen), співзасновник компанії medidata глен де врі (glen de vries), а також 90-річний канадський актор вільям шетнер (william shatner), який зіграв капітана кірка у фільмах і серіалі «стартрек». Політ триватиме близько 11 хвилин, протягом яких капсула з екіпажем повинна піднятися на висоту понад 100 км над поверхнею землі. У невагомості космічні туристи проведуть близько трьох хвилин, після чого повернуться на поверхню землі.

Перший туристичний політ корабля компанії blue origin відбувся 20 липня. Тоді до складу екіпажу крім джеффа безоса і його брата марка безоса (mark bezos) увійшли 82-річна льотчиця уоллі фанк (wally funk) і 18-річний олівер деймен (oliver daemen). В ході польоту капсула з екіпажем піднялася на висоту близько 107 км, що вище загальноприйнятої межі космосу, після чого повернулася в атмосферу землі і зробила м’яку посадку за рахунок парашутної системи.