Бібліотека is.js — зручний інструмент різних перевірок на сайті

217

Від автора: При розробці скриптів на мові JavaScript дуже часто необхідно виконувати всі можливі перевірки, приміром який браузер використовує користувач, є якась введена рядок адреси електронної пошти і т. д. Тому в даному уроці я хотів би представити Вашій увазі маленьку, але дуже корисну бібліотеку is.js, використовуючи яку можна швидко перевірити виконання певних умов на сайті.

Бібліотека is.js — зручний інструмент різних перевірок на сайтіБібліотека is.js — зручний інструмент різних перевірок на сайті

Установка бібліотеки

Бібліотеки is.js можна завантажити з офіційного сайту http://arasatasaygin.github.io/is.js/, де також наведено повний довідник використовуваних методів:

Бібліотека is.js — зручний інструмент різних перевірок на сайті

Для скачування необхідно перейти за посиланням View on GitHub, яка перенаправляє Вас на сервіс GitHub, де можна скачати цю бібліотеку. В результаті завантаження Ви отримаєте архів, розпакувавши який Ви побачите головний і єдиний файл даної бібліотеки – is.js, який необхідно підключити до Вашого скрипта.

Робота з бібліотекою

При роботі з бібліотекою, Ви отримуєте доступ до глобального об’єкту is, у якого є безліч різних методів і всі вони повертають TRUE у випадку виконання умови і FALSE в іншому випадку. Отже, всі методи цієї бібліотеки, в основному застосовуються у зв’язці з умовним оператором if-else. Наприклад:

if(is.firefox()) {
$(“body”).css({‘backgroundColor’:’green’});
}

Метод firefox(), об’єкта is, поверне TRUE, якщо використовується браузер Mozilla FireFox. Крім методів є ще три “оператора” (інтерфейсу), за допомогою яких можна формувати додаткові умови перевірок. Наприклад:

var today = new Date();
var yesterday = new Date(new Date().setDate(today.getDate()-1));
if(is.any.сьогодні(today,yesterday)) {
alert(“hello”);
}

Метод today () повертає істину, якщо її аргументом міститься об’єкт сьогоднішньої дати. Але якщо передати кілька аргументів і оператор any, то метод повертає істину, якщо хоча б один з переданих аргументів, буде утримувати об’єкт сьогоднішньої дати. Тобто, оператор any, по своїй роботі схожий з логічним оператором OR. Також є оператор all, який аналогічний логічного І, і оператор not, який відповідає логічному НЕ.

Ще раз повторюся, що на офіційному сайті, наведено докладний довідник усіх методів даної бібліотеки, разом з прикладами використання:

Бібліотека is.js — зручний інструмент різних перевірок на сайті

На цьому даний урок завершено. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!