Безкоштовні cms для інтернет-магазину

254

Від автора: вітаю вас, дорогі читачі. Сьогодні ми розглянемо основні безкоштовні cms для інтернет магазину, а також їх плюси і мінуси використання.

Створення інтернет-магазину: які є варіанти?

Перш за все хочеться сказати, що установка безкоштовного движка є найпопулярнішим способом створити інтернет-магазин, тому ми його розглянемо, але крім нього є й інші. Наприклад, замовити розробку унікальної CMS, яка буде реалізовувати саме те, що вам потрібно.

Однак це дуже дороге рішення, а також часто невиправдане, тому що сьогодні існують безкоштовні та платні готові движки, і вони можуть задовольнити потреби практично будь-якого.

Отже, наступним варіантом є покупка платній CMS. Наприклад, 1C Bitrix. Хоча це теж вимагає значних вкладень, але зате ви отримаєте чудову технічну підтримку і можливості, яких немає в безкоштовних движках. Однак це варіант скоріше вже для тих, чиї інтернет-магазини стали популярними, або для тих, хто з самого початку хоче зробити все максимально якісно.

Але безкоштовно не завжди означає погано, тому вибрати безкоштовний движок для створення на ньому інтернет-магазину – не така вже й погана затія? Давайте зараз зробимо огляд безкоштовних cms для інтернет-магазину.

Огляд

Безкоштовні cms для інтернет-магазину

OsCommerce. Це дуже популярна CMS, створена для інтернет-магазинів, яка підійде скоріше ветеранам сайтобудування, тому що є неймовірно функціональної, а відповідно, дуже складною для новачка. З мінусів можна відзначити практично відсутність тех. підтримки. Все, що вам доведеться спиратися – це допомога російськомовного співтовариства розробників, які працювали з нею, а також те, що сама русифікована версія, що спрощує роботу з нею хоч не набагато.

Тут є практично все, що тільки може знадобитися: робота з зовнішнім виглядом сайту, пошукова оптимізація, інструменти для створення фільтрів по товарах і навіть партнерську програму ви зможете запустити у своєму магазині. З іншого боку, розібратися у всьому цьому буде непросто.

Moguta

Тут з техпідтримкою все в порядку, також досить багато можливостей, можна публікувати інформаційні сторінки та новини. Якщо якихось можливостей за замовчуванням і немає, установка додаткових модулів, як правило, вирішує проблему.

З мінусів те, що інтерфейс продуманий поверхнево, а картки товарів не мають достатньої кількості кнопок, як у багатьох сучасних магазинах.

Shop-Script

Творіння російських розробників, на даний момент офіційна підтримка движка припинена і нових оновлень не виходить. На щастя, у cms залишилося багато прихильників і допомогу з різних технічних питань можна отримати хоча б на тому ж форумі.

Функціонал системи набагато менше, ніж у безкоштовних конкурентів. Єдиний плюс в даному випадку, що вихідний код відкритий, але переробити систему під себе не кожен зможе, для новачка це зовсім не оптимальний вибір.

Magento

Тут є все. Мабуть, це просто сама функціональна cms-система для інтернет-магазинів, але при цьому дуже важка, так що маленькі проекти тримати на ній не зовсім розумно. В цілому, створювалася явно для великих проектів, тому що при вмінні працювати з движком тут можна отримати будь-які можливості.

Magento також не годиться для повних чайників, в будь-якому випадку вам знадобиться витратити якийсь час на освоєння навіть базових можливостей. Добре ще, що є російськомовне співтовариство програмістів, який може допомогти в разі чого.

OpenCart

Безкоштовні cms для інтернет-магазину

OpenCart хороший вибір, якщо вам потрібно швидко реалізувати невеликий проект. По-перше, движок досить простий. По-друге, сайти на ньому працюють швидко. В-третіх, можливостей все-таки надає досить багато, хоча для більшості з них знадобиться установка додаткових модулів, але в цьому є плюс, що ви не отримуєте спочатку громіздку систему де є все, але половина можливостей вам не потрібна.

За OpenCart багато повчальних уроків. Здається, їх набагато більше, ніж по інших CMS.

PrestaShop

Ще один популярний движок. Не самий функціональний, але і не найпростіший. Відгуки про нього в інтернеті неоднозначні, хтось з користувачів скаржиться на велике навантаження движка на сервер, інші навпаки кажуть, що з цим немає жодних проблем.

Але все ж до явних плюсів я б заніс часті оновлення, початкову seo-оптимізацію і велика спільнота розробників. Якщо система користується популярнотью, значить, вона не може бути поганою.

Модулі інших движків, які дають можливість створення інтернет-магазинів

У цьому списку ви не побачили WordPress, Joomla та Drupal – трьох найбільш популярних систем управління контентом. Справа в тому, що без установки додаткових модулів ці системи не годяться для створення подібних сайтів. Якщо ж ви все-таки хочете мати свій проект саме на цих движках, це можна зробити без проблем, досить встановити потрібне розширення.

Для Drupal – Ubercart.

Безкоштовні cms для інтернет-магазину

Модуль може порадувати таким же величезним функціоналом, як і будь-яка повноцінна cms. Взагалі люди, що мають справу з друпалом, радять встановлювати цей модуль, якщо потрібно створити не самостійний інтернет-магазин, а як би доповнення до основного сайту, який працює на Drupal. Рекомендується використовувати виключно в тому випадку, якщо ви володієте Drupal.

Безкоштовні cms для інтернет-магазину

WooCommerce. Це для фанатів WordPress. WooCommerce – один з найбільш потужних плагінів для цієї CMS, яка спочатку не призначалася для електронної торгівлі, але сьогодні все змінюється. Плагін додає весь необхідний функціонал, при цьому WordPress завжди був і буде простою системою, подібне передалося і на WooCommerce.

Сьогодні, якщо у вас виникнуть якісь проблеми з цим плагіном, є тисячі умільців та десятки форумів, де вам можуть допомогти. По розповсюдженню WordPress-у і його плагіну немає рівних.

VirtueMart (для Joomla). По функціональності можна порівняти з таким же точно розширенням для Drupal. Багато людей характеризують модуль як такої, яким потрібно переробляти під себе, тому без знання движка тут робити нічого.

Ну а якщо ви хочете зробити інтернет-магазин VirtueMart і стати справжнім профі у цій справі, пропоную вам вивчити наш курс якраз по цьому модулю.

Підсумок

Ось такий вийшов огляд. Взагалі не можна сказати, яка краща безкоштовна cms для інтернет магазину, тому що у кожної системи є свої користувачі, які будуть доводити перевагу близької їм движка.