Бази даних, ау! Або де зберігаються дані MySQL на вашому компютері

271

Від автора: а що це ви під ногами шукаєте? Базу даних? Повірте, швидше за все, вона нікуди не поділася, і лежить «целехонькая» на вашому ПК або сервер! Там вже дивилися? Напевно, ви просто не знаєте, де зберігаються дані MySQL. Про це ми сьогодні і розповімо.

Імпорт-експорт даних MySQL

Найчастіше знайти загублені бази даних для імпорту або копіювання. На щастя, для цього не обов’язково знати місце їх дислокації» на дисковому просторі. Програмні інтерфейси для роботи з СУБД MySQL мають вбудовані засоби перенесення і створення копій БД і таблиць.

В наших широтах» найбільш затребуваною залишається оболонка phpMyAdmin, призначена для адміністрування системи управління БД MySQL. На прикладі цього веб-застосунку ми і розглянемо вбудовані засоби, які дозволять нам залишитися в невіданні, де знаходиться MySQL.

В phpMyAdmin створення копій баз даних відбувається через вкладку «Експорт». Для дублювання БД або таблиці зліва в списку виберете потрібний для копіювання елемент. Після цього перейдіть в розділ «Експорт». У вікні параметрів у підрозділі «Спосіб експорту» повинно бути встановлено значення «Звичайний». Потім у списку виберіть базу даних (таблицю). Після чого натискаєте в самому низу вікна «Ок».

Бази даних, ау! Або де зберігаються дані MySQL на вашому компютері

В результаті програма створить копію й збереже її на стороні клієнта. Вся робота з веб-застосунком відбувається через браузер, тому створений дублікат БД потрібно шукати в папці завантажень.

Місце зберігання оригіналів баз

Знання вбудованого функціоналу phpMyAdmin допоможе швидко створити копії потрібних даних. Але якщо на комп’ютері не встановлена жодна з програмних оболонок для адміністрування СУБД. А вам потрібно перенести БД на інший сервер. Або змінити зберігається в таблицях інформацію. При цьому виконувати запити доведеться через консоль, де обов’язково прописується шлях до БД. Як бачите знати, де зберігається база даних MySQL, важливо і потрібно.

Ось ще один приклад з життя початківця адміна». Припустимо, спочатку ви користувалися Denwer. Але в один «непогожий день ви випадково видалили частину файлів локального сервера. В результаті чого він більше не запускається, і ви починаєте «рити» залишилися папки в надії врятувати хоча б бази даних. Але в цьому випадку також «зручніше» знати, де копати. Ось приклад шляху, де у веб-сервері зберігаються БД: F:\Webserver\usr\local\mysql-5.5\data, де F – диск, на якому був встановлений Denwer.

Бази даних, ау! Або де зберігаються дані MySQL на вашому компютері

Для відкриття скопійованих файлів БД потрібно phpMyAdmin. Якщо ви встановили сервер СУБД без оболонки, тоді за замовчуванням місце, де зберігаються бази даних MySQL, знаходиться тут: C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\MySQL\MySQL Server 5.1\data

Файл my.ini

Всі описані методи пов’язані з здійсненням пошуку (в залежності від варіанту використання СУБД) тієї чи іншої папки, в якій програми (або сервер) зберігають створені бази. Але невже користувач ніяк не може вплинути на це, і самостійно вказати місце на дисковому просторі MySQL, де зберігаються всі БД.

Такий варіант налаштування був передбачений творцями цієї системи управління. Всі основні параметри задаються у файлі my.ini. Він розташований у тій же директорії, куди встановлена система СУБД.

Бази даних, ау! Або де зберігаються дані MySQL на вашому компютері

Даний тип файлів відноситься до конфігураційним, і відкривається з допомогою звичайного «Блокнота». Щоб задати «своє» місце для всіх створених БД, відкрийте файл my.ini. Потім знайдіть розділ [mysqld], і в параметрі datadir пропишіть шлях до потрібної папки. Після збереження внесених змін (Файл> Зберегти) всі існуючі бази будуть перенесені у вказане вами місце файлової системи комп’ютера або сервера.

Бази даних, ау! Або де зберігаються дані MySQL на вашому компютері

Засоби SQL

Всі описані вище варіанти дізнатися в MySQL, де лежить БД, є другорядними. Тому що СУБД не розуміє людської мови і писемності. Для спілкування з нею існує спеціальний мову SQL. Абревіатура перекладається як мова структурованих запитів (structured query language). Тобто з допомогою операторів і команд цієї мови можна впливати на структуру міститься в джерелі інформації: робити вибірки, оновлювати дані, вставляти або видаляти.

Але не будемо занадто забиратися в «дрімучий ліс» професійних знань, нас цікавить єдина команда SHOW. Точніше, один з її варіантів SHOW VARIABLES. Ця команда SQL використовується в адмініструванні для отримання службової інформації про конкретному сервері або базі.

SHOW VARIABLES виводить список змінних і їх значень з INFORMATION_SCHEMA, яка являє собою «службову» БД, в якій міститься інформація про всіх базах, підключених до сервера. Приклад запиту: SHOW VARIABLES;

Бази даних, ау! Або де зберігаються дані MySQL на вашому компютері

Але з усього цього списку нас цікавить лише одна змінна, за допомогою якої можна «дізнатися» у сервера MySQL, де зберігається база. Це змінна basedir, значення якої записано шлях до основної директорії. Приклад запиту: SHOW VARIABLES LIKE ‘basedir’;

Бази даних, ау! Або де зберігаються дані MySQL на вашому компютері

А зараз припиняйте даремно «ритися» в файловій системі свого ПК. Тепер ви точно знаєте, як правильно «запитати» у СУБД MySQL, де зберігаються бази. Сподіваємося, нам вдалося навчити вас цьому!