Asus підтвердила виробничий брак у плат rog maximus z690 hero і почала їх відгук

19

Днями повідомлялося про серйозні технічні недоліки материнських плат asus rog maximus z690 hero. Власники цієї моделі через різні платформи скаржаться на вигоряючі транзистори, супроводжуючи свої розповіді фотографіями в якості доказів. Сам виробник підтвердив проблему і почав кампанію з відкликання потенційно проблемних плат.

Джерело зображення: asus

Спершу варто вказати, що теорія, запропонована технічним експертом buildzoid, заснована на аналізі фотографій власників вигорілих плат, підтвердилася. Спеціаліст порахував коренем проблеми вигоряють транзисторів mosfet неправильно встановлений поруч з ними полімерний конденсатор. Портал tom’s hardware звернувся в asus за коментарями, де це припущення підтвердили, а також повідомили, що починають відкликати материнські плати rog maximus z690 hero певних серій. Нижче наведено повну заяву виробника:

«компанія asus прагне до виробництва продукції найвищої якості і тому ми дуже серйозно ставимося до кожного звіту наших покупців. Нещодавно нам стало відомо про інциденти з материнською платою rog maximus z690 hero. В ході нашого власного і все ще триваючого розслідування ми попередньо визначили її потенційне джерело. На одній з наших виробничих ліній в ході складання плат дійсно був не тією стороною встановлений один з конденсаторів підсистеми живлення озу. Це може призвести до помилки 53 в ході post-перевірки, не проходження цієї перевірки або до пошкодження компонентів материнської плати. Проблемні плати були випущені в 2021 році, мають номер деталі (part. No.) 90mb18e0-mvaay0 , а також серійні номери (serial no.), що починаються з букв ma , mb і mc », — повідомляє asus.

Перевірити номер деталі і серійний номер плати можна на упаковці материнської плати. Вони виглядають ось так:

Джерело зображення: asus

” до 28 грудня 2021 року нам відомо лише про декілька звітів про інциденти [з rog maximus z690 hero] в сша. Разом зі своїми постачальниками компонентів, а також нашими клієнтами ми продовжуємо розслідування, щоб виявити всі можливі порушені материнські плати rog maximus z690 hero на ринку, і будемо працювати над програмою по заміні дефектних виробів. Спасибі всім за підтримку і терпіння, поки ми працюємо над програмою заміни. Якщо у вас виникли будь-які питання, будь ласка, зверніться в сервісну підтримку asus. З найкращими побажаннями команда asus”, – додав виробник.

Якщо ви є власником плати rog maximus z690 hero і не впевнені в тому, який номер деталі і серійний номер їй належить, то найкращим способом переконатися в її безпеці буде звернути увагу на полімерний конденсатор, розташований на зображенні нижче.

Неправильно встановлений конденсатор

Правильно встановлений конденсатор. Джерело зображення: jayztwocents

Він знаходиться поруч зі слотом озу ddr5 і індикатором post-кодів. Якщо цифра 150 перевернута догори ногами, то конденсатор встановлений неправильно (у нього порушена полярність). На це також буде вказувати маркування (смужка на конденсаторі). Зверніть увагу на зображення нижче, де використовується конденсатор від іншого постачальника.

Правильно встановлений конденсатор

Якщо смужка знаходиться не справа, а зліва — елемент встановлений неправильно. В цьому випадку краще припинити використання даної материнської плати і звернутися в технічну підтримку asus.