Apple хоче через iphone отримати доступ до датчиків і приладів автомобіля

14

Apple, чия система carplay використовується мільйонами водіїв для управління музикою, побудови маршрутів і телефонних дзвінків, має намір розширити інтеграцію з автомобілями. Компанія працює над технологією, яка матиме доступ до таких функцій, як клімат-контроль, спідометр, радіо і регулювання сидінь. За словами людей, знайомих з планами apple, проект носить кодову назву ironheart, він поки знаходиться на початковій стадії розробки і потребує співпраці з автовиробниками.

Автомобілі можуть бути ще одним великим джерелом доходу для технологічного гіганта, навіть без створення самого транспортного засобу. Незважаючи на те, що плани apple з приводу розробки власного автомобіля виявилися невдалими, компанія продовжує розвивати carplay. Ця система дозволяє користувачам підключати iphone до автомобіля для роботи з інформаційно-розважальними функціями. На сьогоднішній день carplay підтримують більшість великих автовиробників, система присутня в більш ніж 600 моделях автомобілів.

1 секретний проект ironheart зробить carplay ще більш просунутою системою. Вона зможе отримати доступ до певних елементів управління, датчиків і налаштувань автомобіля. Тобто carplay в якійсь мірі замінить бортовий комп’ютер. Джерела видання стверджують, що за допомогою iphone водії зможуть управляти клімат-контролем, налаштуванням динаміків, регулюванням сидінь і підлокітників, бачити показання температури і вологості, спідометра, тахометра і рівня палива.

Отримавши доступ до елементів управління і приладів, apple змогла перетворити carplay в інтерфейс, що охоплює практично всю машину. Отримані дані можуть використовуватися apple або третіми особами для створення нових додатків або додавання нових функцій до вже існуючих. Деякі користувачі iphone скаржилися на необхідність перемикання між carplay і вбудованою системою автомобіля для управління ключовими елементами управління. У випадку, якщо проект ironheart буде реалізований, це має вирішити проблему.