7 CSS інструментів, які вам слід використовувати

260

Від автора: Зараз стає все складніше і складніше писати CSS код. На щастя, є інструменти, які трохи полегшать процес його написання. Починаючи від знаходження помилок у ваших таблицях стилів і закінчуючи корисними статистичними даними про вашому коді, дані онлайн інструменти безсумнівно допоможуть вам в розробці ваших таблиць стилів CSS.

CSS Lint

7 CSS інструментів, які вам слід використовувати

Інструмент CSS Lint вкаже на синтаксичні помилки в коді, а також підсвітить потенційні проблемні місця, пов’язані з браузерною сумісністю, продуктивністю, доступністю та іншими важливими аспектами.

Вихідний код інструменту CSS Lint доступний на GitHub, якщо ви захочете запустити його оффлайн на вашому комп’ютері або веб-сервері. Призначення: Знаходження проблем з кодом, які не є очевидними при візуальному аналізі коду і після проходження CSS валідації.

CSS Stats

7 CSS інструментів, які вам слід використовувати

Інструмент CSS Stats, виходячи з назви, надає величезна кількість статистичної інформації про CSS, використовуваному на вашому сайті, повідомляючи вам про те, скільки стильових правил призначено, які медіа-запити використовуються, які шрифти підключаються і т. д. Альтернативою даного інструменту є StyleStats.

Призначення: Отримання детальної інформації про CSS сайту для проведення аналізу і пошуку потенційних моментів для поліпшення.

CSS Shrink

7 CSS інструментів, які вам слід використовувати

CSS Shrink — це онлайн інструмент для зменшення розміру файлу з вашим CSS кодом, що позначається на поліпшенні часу завантаження сторінки. Він дозволяє усунути все непотрібне, наприклад, пропуски, коментарі зайві переклади рядків і відступи. Даний процес називається минификацией.

Минификация робить ваш код важко читати, тому її слід проводити тільки після завершення процесу розробки, і вам все одно слід зберегти вихідний варіант для подальшої роботи над ним і підтримки. Призначення: Прискорення вашого сайту.

ProCSSor

7 CSS інструментів, які вам слід використовувати

Даний онлайн інструмент почистить, відформатує і структурує ваш CSS код. Саме чудове — це те, що даний інструмент має безліч налаштувань, тому у вас буде приголомшливий контроль над тим, як ваш код буде відформатований.

Іншими інструментами для форматування CSS коду є CSScomb, Code Beautifier і Styleneat. Призначення: Миттєве форматування і чищення вашого CSS коду

Codrops CSS Reference

7 CSS інструментів, які вам слід використовувати

Корисний CSS довідник, створений на сайті Codrops, може бути використаний в якості інструменту вивчення певних властивостей CSS, псевдо-класів, функцій і т. д. Призначення: Знайомство і вивчення незнайомих CSS можливостей.

Can I Use (CSS)

7 CSS інструментів, які вам слід використовувати

Даний довідковий інструмент дозволить вам в онлайн режимі дізнатися, наскільки добре підтримується та чи інша CSS можливість в популярних браузерах. Знаючи якість браузерної підтримки, ви зможете приймати більш зважені рішення щодо застосування тих чи інших можливостей. Призначення: Отримання інформації про браузерної підтримки CSS можливостей.

Сервіс W3C по валідації коду CSS

7 CSS інструментів, які вам слід використовувати

Даний онлайн інструмент перевірить ваші таблиці стилів на їх відповідність стандартам W3C. Призначення: Валідація вашого CSS коду для дотримання вимог стандартів W3C.

Бонус: Інструменти розробника, вбудовані в браузер

Мабуть, найважливіший інструмент при написанні CSS коду — це інструмент, який у вас вже напевно є: розширення DevTools для браузера Chrome, вбудований і доступний через меню браузера набір інструментів розробника в браузері Firefox (а також спеціальна версія браузера Firefox під назвою Firefox Developer Edition), розширення Web Inspector в браузері Safari і Інструменти розробника, вызывающиеся клавішею F12, в браузері IE.

Дані інструменти розробника не є, строго кажучи, онлайн помічниками, і будуть доступні навіть за відсутності Інтернет-з’єднання, але це ті інструменти, які вам точно слід використовувати при написанні CSS коду. Вбудовані інструменти розробника буквально битком набиті можливостями, які призначені для виправлення помилок, аналізу та профілювання вашого CSS.

Розширення DevTools в браузері Chrome — моє улюблене розширення з усіх — може, наприклад, профілювати ваш CSS, щоб допомогти вам виявити проблемні моменти, пов’язані з продуктивністю і уповільнюють обробку і рендеринг сторінок.

7 CSS інструментів, які вам слід використовувати

Призначення: Пошук помилок, аналіз і профілювання вашого CSS.