12 способів як прискорити сайт на WordPress

11

Від автора: швидкість – якість, якими повинні володіти всі веб-сайти, і WordPress не виняток. У вас не буде другого шансу справити перше враження на користувача. Дуже важливо переконатися, що у ваших користувачів немає ніяких причин покинути сайт ще до його повного завантаження або причин, за якими вони не захочуть повертатися на ваш веб-сайт.

У цій статті я розповім, як ефективно прискорити сайт на WordPress за допомогою 12 кращих практик, які допоможуть вам збільшити продуктивність вашого сайту.

Вибір хорошого хостингу

Вибір хостингу надає величезний вплив на швидкість сайту. Хороший веб-хостинг це основа, на якій буде стояти ваш сайт. Якщо ви працюєте над підвищенням швидкості завантаження сайту, насамперед зверніть увагу на хостинг (навіть якщо сайт на WordPress).

Існує незліченна кількість хостинг-провайдерів, ринок дуже конкурентний. Так що варто приділити трохи часу і вибрати хороший хостинг. Чарльз Коста ґрунтовно розглянув дане питання, наведений нижче список статей допоможе вам рухатися у вірному напрямку і усвідомлено підійти до вибору хостинг-провайдера:

Як відрізнити хороший WordPress хостинг від поганого

Керований WordPress хостинг: плюси і мінуси

Звіт Review Signal по хостингу WordPress

CDN

Мережа доставки або дистрибуції контенту (CDN) це система розподілених серверів, які зберігають веб-сторінки і інші веб-ресурси на основі географічного положення. Зазвичай, CDN копіює всі файли статичних з вашого сайту (CSS, JavaScript, медіа файли і т. д.) і надає їх користувачам з максимально можливою швидкістю.

Кешування

Кешування це тимчасове зберігання контенту, такого як сторінки, зображення та інші файли, які беруть участь у процесі візуалізації сторінки. Контент зберігається на локальному носії користувача в якості кеша, і при повторному запиті цих файлів сторінка отрісовиваємих набагато швидше. На стороні сервера теж є кешування. Питання технічне, але є безліч популярних плагінів WordPress, допомагають налаштовувати і керувати кешуванням дуже просто. Найпопулярніші з них це W3 Total Cache і WP Super Cache.

Минификация CSS і JS файлів

В процесі минификации CSS і JS файли стискаються до найменшого розміру, підвищуючи тим самим швидкість завантаження файлів браузерами. Якщо ви віддаєте перевагу вручну минифицировать свої CSS і JS файли, то вам стане в нагоді YUI Compressor. Або можна скористатися WP Minify, який зробить всю роботу за вас в автоматичному режимі. У деяких плагінах для кешування присутня опція за минификации.

Стиснення зображень

Крім того, що великі файли зображень значно уповільнюють сайт на WordPress, вони ще сильно забивають пропускну здатність мережі. Зображення це відмінний піддослідний для оптимізації. Використовуйте WPMU DEV WordPress Smush API, плагін WP SmushIt допоможе зменшити розмір зображень без втрати якості. Я сам користуюся цим плагіном і вважаю дивним те, наскільки він знижує розмір зображень.

12 способів як прискорити сайт на WordPress

Стиснення сайту

Простими словами стиснення сайту схоже на запаковку сайту в ZIP архів. І в разі запиту користувачем будь-якої сторінки, браузер веде себе як WinRAR, розпаковує архів і відображає контент. Звучить, як щось непотрібне, що крім усього іншого ще і сповільнить ваш сайт. Повірте мені, не забариться.

Плагін W3 Total Cache вкрай популярний для кешування, але з його допомогою можна також стискати сайти. Скористатися цією функцією можна, перейшовши: admin page -> Performance -> Browser Cache -> Enable HTTP (gzip) Compression.

Оптимізація бази даних

WordPress часто зберігає майже все. Серед цього мотлоху небажані редакції, трекбек, пингбек, видалені файли, неодобренные коментарі або коментарі з маркуванням спам.

Також як і ваш жорсткий диск може стати фрагментованим, бази даних WordPress страждають від того ж недуги. Тим не менш, для оптимізації бази даних можна скористатися плагіном WP-Optimize або WP-DB Manager. З допомогою останнього плагіна можна не тільки оптимізувати базу даних, але і встановити розклад для регулярної перевірки.

Вибір правильних плагінів

Установка великої кількості плагінів може серйозно захламить ваш сайт. Немає сенсу ставити або зберігати непотрібні вам плагіни. Перевірка плагінів це відмінний спосіб прискорення. Критичні для роботи сайту плагіни необхідно залишити, а все решта видалити.

Відключення пингбеков і трекбеков

За промовчанням, коли інший сайт згадує про вас, ваш сайт отримує про це повідомлення. Такі повідомлення називаються пингбеки і трекбеки. Їх можна відключити: admin page -> settings -> discussion зніміть дві верхні галочки, як на скріншоті нижче.

12 способів як прискорити сайт на WordPress

Відключення даної функції не нашкодить вашому сайту.

Вибір правильної теми або теми-фреймворку

Одні теми WordPress можуть бути дуже швидкими з добре написаним кодом, а інші ж навпаки.
При виборі теми звертайте увагу на швидкість завантаження демо сторінки. Це дасть вам уявлення про те, як дана тема вплине на загальну швидкість завантаження вашого сайту.

Оптимізація структури домашньої сторінки

Відмінний спосіб оптимізувати домашню сторінку це показувати тільки превью статей, мінімізувати кількість віджетів і постів на сторінці. Таким чином не тільки збільшиться швидкість завантаження сайту, але це також підвищить загальний користувальницький досвід від сайту. Як я говорив вище, у вас тільки один шанс справити перше враження.

Включення Keep-Alive

HTTP Keep-Alive це ідея використання TCP з’єднання для здійснення та отримання множинних HTTP запитів замість відкриття нового з’єднання під кожен запит. На вашому хостингу дана функція може бути вже включена, так що спочатку дізнайтеся у вашого провайдера. Але якщо у вас звичайний обліковий запис, скопіюйте рядок коду нижче в файл .htaccess.

Header set Connection keep-alive

Висновок

У даній статті я розглянув 12 кращих способів по прискоренню WordPress сайту. Ефективне виконання даних методів в значній мірі підвищить швидкість завантаження вашого сайту WordPress.